Roma 2:1 Inter
Inter

Roma s(p)retno ostala u igri

Matej Milanović • subota, 27.03.2010.

Roma je u 31. kolu Serie A svladala Inter s 2:1. Domaći su dugo držali konce igre i stvarali prilike, ali su imali i puno sreće u obrani s obzirom na sve prilike koje nije iskoristio Inter. Utakmicu koju je u konačnici odlučio gol Tonija, obilježilo je jako loše suđenje...

Roma je u utakmicu krenula malo bolje. U prvih 15. minuta najveću je priliku imao Luca Toni koji je bio u izglednoj situaciji u šesnaestercu Intera, ali se nije dobro snašao. U 17. minuti pao je i prvi gol. Nakon slobodnog udarca Andres Burdisso je slabo pucao glavom. Međutim, Julio Cesar je reagirao loše, lopta se odbila na noge njegovom obrambenom igraču, a situaciju je iskoristio Daniele De Rossi koji ju je uspio ugurati u mrežu za zasluženo vodstvo Rome.

Domaći su nastavili voditi igru i nakon pogotka. Inter je igrao dosta agresivno, na rubu dozvoljenog i to je Romi omogućilo nekolicinu slobodnih udaraca iz opasnih pozicija. U par navrata je opasan bio John Arne Riise, a u par navrata su domaći iz nabacivanja dolazili do šansi, no nisu to iskoristili. Inter je pak svoje prilike stvarao iz kontri i polukontri. Gosti su brzo kretali u napad kada bi uzeli loptu i često je to završavalo općom pomutnjom u obrani Rome koja se ipak na neki način uspijevala spasiti reakcijama svojih obrambenih i vratara Julia Sergia.

Vezane vijesti

U posljednjih pet minuta prvog dijela Inter je preuzeo inicijativu i igralo se samo pred golom Rome. Najveću priliku su gosti imali u 42. minuti kada je Walter Samuel odlično reagirao na ubacivanje s kornera i glavom pogodio prečku. Na samom isteku poluvremena je Inter imao novu šansu. Wesley Sneijder se zatrčao u šesnaesterac, Marco Cassetti ga je namjerno srušio, a večeras katastrofalni sudac Morganti odlučio je da je sve u redu. Interovi napadi nastavili su se i u drugom poluvremenu. Gosti su već nakon par minuta ponovno pogodili prečku, nakon što je Burdisso skrenuo udarac Diega Milita.

Roma je polako nestala s terena i Inter je u potpunosti dominirao. Nekoliko prilika gosti nisu iskoristili, ali su u 56. iz evidentnog zaleđa izjednačili. Naime, u startu akcije je Goran Pandev bio u nedozvoljenoj poziciji. Linijski sudac to nije signalizirao i Milito je izjednačio na 1:1.

Šest minuta kasnije novu priliku dobili su igrači Intera još jednom zahvaljujući linijskom sucu. Milito je u zaleđu dobio odličnu loptu, ali se nije najbolje snašao te je Julio Sergio primirio loptu. Baš kad je izgledalo da će gosti lagano slaviti Rodrigo Taddei je očajno pucao s desne strane. Loptu koja je išla vani, je na rubu šesnaesterca primirio Luca Toni kojeg su gostujući igrači ostavili potpuno samog. Talijanski napadač se spretno okrenuo i svladao Julia Cesara za novo vodstvo Rome, 2:1.

Nakon toga je Inter ponovno morao tražiti izjednačenje i nekoliko je puta bio blizu, a domaći su se spašavali uz dosta sreće. U 90. minuti Roma je odlično izvela kontru, Matteo Brighi se našao sam pred protivničkim vratarom koji ga je srušio. Ipak, ni to za Morgantija nije bio jedanaesterac. U posljednjim trenucima susreta Inter je dobio zlatnu šansu za izjednačenje, ali je Militov udarac završio na vratnici.

Utakmicu je obilježila velika nervoza s obje strane koju je Morganti pokušao primiriti s čak deset kartona, tri za domaće, sedam za goste, ali mu to nije uspjelo. Agresivnih je startova bilo kroz čitavu utakmicu, a barem jedan igrač Rome i trojica gostujućih su zaslužili crvene kartone koje sudac ipak nije podijelio.

Roma je sve u svemu zasluženo osvojila sva tri boda te je ostala u igri za naslov prvaka budući da je sada na samo bod od Intera. priliku da se približi na bod od Intera imat će u nedjelju i Milan koji igra doma s Lazijom.