Milan
Milan 1:1 Lazio
Lazio

Ivana Spahija • nedjelja, 28.03.2010.

U posljednjoj utakmici 31. kola Serie A, nogometaši Milana nisu uspjeli doći do pobjede nad posrnulom momčadi Lazija. Izabranici Edoarda Reje na San Siru su priredili jedno od najvećih iznenađenja ovog kola i remijem rezultatom 1:1 uzeli su važan bod za opstanak, a Rossonerima otrgnuli dva još važnija u borbi za naslov prvaka...

Milan je još jednom propustio priliku pritisnuti Inter na vrhu, Rossoneri nisu iskoristili ni treći uzastopni posrtaj gradskog rivala i sa samo bodom iz dvoboja s Lazijem pali su na treće mjesto na ljestvici. Leonardova momčad sada ima dva boda zaostatka za Romom i tri za crno-plavima te je tako napravila korak unatrag u borbi za Scudetto. Lazio je, s druge strane, priredio malu senzaciju na San Siru i s vrijednim bodom ostao je na 16. mjestu na ljestvici, još uvijek izvan zone ispadanja.

Što se same utakmice tiče, domaćini su očekivano agresivno krenuli već od prve minute. Milan je vratima gostiju zaprijetio već u petoj minuti kada je Borriello gađao pokraj gola. Milan je mogao povesti i u 17. minuti, ali je dobar pokušaj Seedorfa još bolje zaustavio gostujući vratar Muslera. Minutu kasnije dosuđen je jedanaesterac za Rossonere zbog prekršaja Kolarova nad Flaminijem, a Borriello je udarcem s bijele točke domaćinima donio vodstvo od 1:0.

No, primljeni pogodak samo je dodatno razbudio Nebesko plave, koji su u 32. minuti uspjeli doći do izjednačenja. Ledesma je ubacio loptu u sredinu, a Lichtsteiner je iz blizine matirao Didu i poravnao rezultat na 1:1. Do kraja prvog dijela nastavili su pritiskati gosti, u 40. minuti je Zarate gađao malo pokraj gola Milana, a tri minute kasnije domaća je obrana uspjela zaustaviti neugodan udarac Rocchija.

U drugom dijelu odlučnije su krenuli nogometaši Milana, koji su u 48. minuti propustili veliku priliku za novo vodstvo kada je Antonini pogodio gredu gola Lazija. Niz nepreciznosti domaćina nastavio je Borriello u 66. minuti pokušajem koji je završio pokraj gola, a u 83. minuti Abate je propustio jednu od najvećih prilika drugog dijela kada je, nakon pogrešno dodane lopte od strane Muslere, pogodio iznad vratnice. Semafor se tako zaustavio na konačnih 1:1, rezultat koji dakako više ide na ruku Laziju, dok Milan i dalje konkurira za naslov prvaka, no propuštenim prilikama za približavanje samom vrhu može pridodati i ovu najnoviju, koja bi se mogla pokazati i ključnom.