Premiership, 32. kolo, 27.03.2010, 18:30 h
Bolton 0:4 Manchester United
Manchester United

Manchester United napunio mrežu Boltona

Marin Vuković • subota, 27.03.2010.

Samo dva sata nakon što je čelnu poziciju na ljestvici preuzeo Chelsea, Manchester United se vratio na vrh uvjerljivom i rutinskom pobjedom nad nogometašima Boltona.

Bio je to dobar dan za dvije vodeće momčadi u Premiershipu. Prvo je Chelsea bez Didiera Drogbe zabio čak sedam pogodaka Aston Villi, a u jedinoj večernjoj utakmici Manchester United je Boltonu postigao četiri, i to bez svog najboljeg strijelca Waynea Rooneyja.

Alex Ferguson je procijenio da se ne treba igrati s osjetljivim koljenom svog napadača, pa ga je uoči teškoga tjedna odlučio odmoriti. Usprkos tome, United je došao do uvjerljive pobjede i uoči velikog derbija s Chelseajem vratio se na čelo ljestvice.

Ivan Klasnić nije bio u početnom sastavu Boltona, u igru je ušao tek u posljednjih petnaestak minuta, no nije mogao promijeniti tijek uglavnom jednosmjerne utakmice.

United je poveo u 38. minuti, i to nakon velike pomoći Jlloyda Samuela, koji je ubačaj Ryana Giggsa na zaista impresivan način pospremio u vlastitu mrežu. Dok je još bio na životu, na kraju prvog i početkom drugog dijela Bolton je stvorio nekoliko opasnih situacija pred vratima Edwina van der Sara, no onda je na scenu stupio dotad samozatajni Dimitar Berbatov i s dva pogotka riješio utakmicu.

Prvo se nakon udarca Darrena Fletchera našao na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao pored Jussija Jaaskelainena, a u 78. minuti dočekao je asistenciju Nanija i vanjskim dijelom kopačke efektno poentirao za 0:3.

Samo četiri minute kasnije četvrti i posljednji pogodak Uniteda postigao je Darron Gibson nakon još jedne asistencije danas vrlo aktivnog Nanija. Efikasan dan Uniteda i Chelseaja poslužio je kao sjajan uvod u sljedeće kolo u kojem nas čeka veliki dvoboj dvije vodeće momčadi prvenstva.