Premiership, 32. kolo, 28.03.2010, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 3:0 Sunderland
Sunderland

Marin Vuković • nedjelja, 28.03.2010.

Nogometaši Liverpoola odigrali su utakmicu kakvu bi njihovi navijači željeli gledati svakoga tjedna. Sunderland na Anfieldu nije imao nikakvih izgleda, a poraz od 3:0 iznimno je blag obzirom na sve propuštene prilike domaćina.

Žele li na kraju sezone ipak izboriti nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka, igrači Liverpoola morat će iz tjedna u tjedan pružati igru kakvu su pokazali u današnjem ogledu sa Sunderlandom. Mnogi će se složiti da je upravo današnji dvoboj, uz onaj s Manchester Unitedom na Anfieldu, najbolje izdanje Liverpoola ove sezone.

Bez lopte za plažu

Pozorniji pratitelji Premier lige znaju da je Sunderland u prvom dijelu sezone svladao Liverpool s 1:0. Također znaju da se to dogodilo pogotkom Darrena Benta nakon što je lopta promijenila smjer udarivši u loptu za plažu, koju je jedan navijač Liverpoola bacio na travnjak.

Darren Bent i ovaj je put bio u sastavu Sunderlanda, no ovaj put se nije upisao u strijelce, s loptom za plažu ili bez nje. Liverpool je došao do osvete.

Redsi su slavili s 3:0, a već u prvom poluvremenu mogli su postići i desetak pogodaka. Već u trećoj minuti Fernando Torres je postigao prekrasan pogodak za vodstvo domaćina, a pola sata i pregršt propuštenih prilika kasnije Glen Johnson je povisio na 2:0.

Sunderland je za nijansu živahnije ušao u drugo poluvrijeme, no svaku nadu u eventualan povratak svojim drugim pogotkom na utakmici uništio im je Fernando Torres. Španjolac je iz srca šesnaesterca nakon asistencije Johnsona pogodio kut Sunderlandova gola i zapečatio sudbinu gostiju.

Liverpool je s ova tri boda preskočio Manchester City i zasjeo na peto mjesto, no od momčadi Roberta Mancinija imaju čak dvije utakmice više. Od četvrtoplasiranih Spursa imaju tek utakmicu više, ali i četiri boda zaostatka. Pred Benitezovim igračima definitivno je teška završnica sezone.