Raspoloženi Ajax i PSV

Vedran Babić • nedjelja, 28.03.2010.

Preostala četiri susreta 29. kola Eredivisie nisu ponudila neočekivane rezultate. Prvi pratitelji vodećem Twenteu, Ajax i PSV, lako su se obračunali s Groningenom, odnosno Venlom i ostali u utrci za naslov.

Nakon što je u subotu navečer Twente pobjedom nad Spartom odmakao na sedam bodova prednosti, Ajax i PSV našli su se pod velikim pritiskom, ali su uvjerljivom i efikasnom igrom stigli do nova tri boda i vratili se na četiri, odnosno pet bodova minusa za liderom.

Ajax je kod kuće s 3:0 arhivirao Groningen koji je u Amsterdam stigao osokoljen serijom od tri uzastopne pobjede. Gosti su se dobro držali većim dijelom prvog poluvremena, ali su u 38. minuti ipak kapitulirali kada je Jan Vertonghen zabio za 1:0 i veliko olakšanje domaćih navijača. Na 2:0 povisio je u 67. Siem de Jong, a devetu uzastopnu pobjedu potvrdio je ponovno Vertonghen devet minuta prije kraja.

Vezane vijesti

Protiv inače sasvim solidnog domaćina Venla PSV je slavio 4:2 i tako prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede koji je i glavni krivac za tek treću poziciju momčadi iz Eindhovena. Kvalitetniji suparnik je kontrolirao utakmicu od početka, a u toj namjeri mu je pomogao i rani pogodak Otmana Bakkala poslije samo pet minuta.

Dzsudzsak i Koevermans su povećali vodstvo gostiju na 3:0 prije nego što je Schaken smanjio na 3:1 u 58. minuti. Tračak nade domaćina u mogući preokret ugašen je već u sljedećem napadu drugim Bakkalovim pogotkom. Boymans je do kraja utakmice zabio još jedan pogodak za 12. sastav lige koji se još uvijek nalazi pet bodova od zone najugroženijih, ali je već sedmu utakmicu bez pobjede. U iduća dva kola igra protiv Twentea i Ajaxa i vrlo lako bi se mogao naći u vrlo teškoj situaciji.

Utrecht je ostao na jednom domaćem porazu u sezoni i zadržao šesto mjesto porazivši najslabiju momčad lige Waalwijk 2:0, a NEC i Feyenoord su odigrali bez golova pa tako NEC ostaje na 13. poziciji, a Feyenoord na četvrtoj.