Montepaschi se vratio pobjedama

Vedran Babić • subota, 27.03.2010.

Šest dana nakon prvog ligaškog poraza poslije 41 utakmice košarkaši Montepaschija vratili su se pobjedničkim navikama. U dvoboju 23. kola za protivnika su imali osmu momčad lige, Air Avellino, i rutinski upisali 22. pobjedu sa 17 koševa razlike.

Šok koji je nastao ranim ispadanjem iz Eurolige i onda prvim domaćim porazom u Rimu kod Lottomatice čini se da je ipak stvar prošlosti za Montepaschi. Protiv Air Avellina to je ponovno izgledalo kao u svakoj prethodnoj ligaškoj utakmici - uvjerljivo i kvalitetno (91:74).

Gosti su se dobro držali do 18:18 krajem prve četvrtine, a onda je Montepaschi serijom 11:0 najavio suparniku što ga čeka u nastavku utakmice. Avellino je, međutim, uzvratio i ubrzo smanjio na 29:27, no do kraja poluvremena domaćin je ponovno pojačao tempo i povećao prednost na devet razlike (43:34).

Vezane vijesti

Drugo poluvrijeme nije ponudilo neka veća uzbuđenja. Branitelj naslova je bez poteškoća održavao stečenu prednost i u 37. minuti imao najvećih 23 razlike (86:63). Gosti su najbliže bili u 27. minuti na 54:47, no više od toga nisu mogli tj. više od toga im nije bilo dopušteno.

David Hawkins bio je najbolji strijelac utakmice s 22 koša, a Nikolaos Zisis postigao je 17 uz sedam skokova i četiri asistencije. Kšištof Lavrinovič je ubacio 16, a Romain Sato 15, a zajedničko im je to što su obojica sakupili po šest skokova. Najbolji pojedinci gostiju, kojima je ovo treći uzastopni poraz, bili su DeMarcus Nelson (19 poena) i Szymon Szewczyk (14 koševa, 9 skokova).