Plus 140 za Benetton!

Vedran Babić • nedjelja, 28.03.2010.

Košarkaši Napolija vjerojatno su potukli sve rekorde u negativnom smislu. Naime, u dvoboju 23. kola talijanskog prvenstva oni su poraženi od Benettona s čak 140 koševa razlike, a naši Davor Kus i Sandro Nicević su iskoristili priliku za vježbanje šuta i postigli zajedno 45 koševa. U ostalim susretima Virtus je slavio na gostovanju kod Pepsija u derbiju kola, a Sigma Coatings se desetom uzastopnom pobjedom probio do druge pozicije.

Došao je red i na Jasmina Repešu i njegov Benetton da odrade trening protiv potonulog Napolija. Iako su fenjeraši ove sezone bivali poraženi s urnebesno velikim razlikama, 169:29 ipak je previše. Do kraja ovosezonske torture juniorima iz Napulja još je ostalo sedam utakmica i nema dileme kako svi u klubu jedva čekaju kraj i povratak u ligu u kojoj će biti puno ravnopravniji.

Iako je ovo bilo daleko od utakmice u pravom smislu, učinak svakog igrača se piše. Tako je Sandro Nicević za 22 minute na parketu postigao 24 koša i 14 skokova te dvije asistencije, a Davor Kus za 17 minuta 21 koš, četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji u dresu Benettona bio je Donatas Motiejunas s 32 koša i nevjerojatnim 21 skokom. Osim Nicevića i Motiejunasa, double-double još su ostvarili Augustin Fabi i Jasmin Hukić.

Vezane vijesti

Derbi kola odigran je u Caserti gdje je Pepsi dočekao Virtus. Nakon 40 minuta igre slavili su gosti iz Bologne koji su se sa 74:67 izjednačili na trećem mjestu upravo s Pepsijem. Mladi Finac Petteri Koponen predvodio je goste do pobjede s 21 košem, a na domaćoj strani najviše se istakao Jumaine Jones sa 17 koševa i pet skokova. Valja još izdvojiti i katastrofalan šut njegovog suigrača Ebija Erea koji je pogodio samo jednu tricu iz 11 pokušaja.

S obzirom na poraz Pepsija, Sigma Coatings se probio na drugo mjesto ljestvice desetom uzastopnom pobjedom ostvarenom na svom parketu protiv Vanolija. Bilo je 91:72, a Sigma je utakmicu kontrolirala od prve minute i tako istaknula snažnu kandidaturu za drugo mjesto uoči doigravanja. Najefikasniji pojedinci pobjedničke momčadi bili su Antonio Maestranzi s 15 te bivši igrač Splita i Zadra, Dejan Ivanov, s 13 poena. Gostujući igrač Troy Bell odnio je titulu najboljeg strijelca (24).

Još jedna utakmica jakih momčadi odigrana je u Cantuu gdje je domaćin NGC s 18 razlike nadigrao Lottomaticu (79:61). NGC je već u prvoj četvrtini poveo s 12 razlike i nakon toga nije ispuštao prednost iz ruku. Ovdje je Nicolas Mazzarino bio prvi strijelac susreta s 18 koševa, a njegovi suigrači Maarten Leunen i Tautvydas Lydeka su također ostvarili double-double učinke poput četvorice igrača Benettona.

Banca Tercas je uz 20 poena i sedam skokova Jessea Younga bio bolji od Angelica 78:71 i ostao u utrci za doigravanje, dok je Carife sa 77:60 protiv Varesea upisao treću uzastopnu pobjedu. U ponedjeljak će kolo zatvoriti pretposljednji Scavolini i šestoplasirani Armani Jeans.