Cala i Lolo izvukli Sevillu

Borna Rupnik • subota, 10.04.2010.

U četiri utakmice španjolskog prvenstva koje su u subotu poslužile kao uvertira El Clasicu više su uspjeha imali gosti...

U prvoj utakmici 31. kola Primere Sevilla je u Malagi preokrenula vodstvo domaćina i domogla se vrijedna tri boda u utrci za četvrtim mjestom na tablici.

Caicedo, naime, donio Malagi prednost u 17. minuti, ali su Cala u 66. minuti, uz veliku pomoć domaćeg vratara, te Lolo u 85. minuti bili precizni za konačnih 2:1 u utakmici u kojoj je sudac pokazao čak osam žutih kartona.

Villarreal je svladao Sporting iz Gijona s minimalnih 1:0, a pobjedonosni je pogodak bio djelo Godina. Naš Mate Bilić predvodio je napad gostiju tijekom cijele utakmice, a Villarreal je ovom pobjedom zadržao vjeru u plasman u Europu.

Posljednjeplasirani Xerez ubilježio je i 18. ovosezonski poraz. Bolji je bio Getafe, i to za pogodak Rafe nakon sat vremena igre. Crveni karton za Getafeovog Pedra Leona također nije utjecao na konačan ishod jer je pokazan tek u samoj završnici susreta pa Xerez nije stigao iskoristiti svoju brojčanu prednost.

Derbi začelja igrali su Tenerife i Valladolid, a usprkos činjenici da je i jednima i drugima nasušno trebala pobjeda, mreže se nisu tresle.