Mallorca
Mallorca 3:2 Valencia
Valencia

Nikola Vlahović • nedjelja, 11.04.2010.

Zadnju utakmicu 31. kola Primere odigrali su Mallorca i Valencia. U bogatoj utakmici gledatelji su na stadionu ONO Estadi vidjeli čak pet pogodaka. U prvom poluvremenu bolji su bili domaćini, dok se Valencia "probudila" tek u nastavku, međutim, Mallorca je slavila rezultatom 3:2.

Valencia, koja čvrsto drži treće mjesto na ljestvici, otputovala je u goste Mallorci, kojoj bodovi trebaju kako bi se vratili na četvrto mjesto koje im jamči kvalifikacije za Ligu prvaka. Domaćini nisu mogli bolje početi susret, naime, poveli su već u šestoj minuti. Odlično je sa vrha šesnaesterca pucao Castro, a lopta je završila iza vratara Valencije Sancheza, koji je malo dirao loptu, ali nedovoljno da joj promijeni smjer.

Mallorca se odlično postavila na terenu i nije dopuštala gostima da kombiniraju, a brzom transformacijom u napad dolazili su u izgledne prilike. U samo nekoliko minuta dobre šanse za domaćine propustili su Ayoze i Varela. Ubrzo su domaćini takvu igru okrunili i drugim pogotkom. Loptu je pred gol Valencije ubacio Castro, a odličnim udarcem glavom Webo je povećao prednost Mallorce.

U 25. minuti domaćini su bili blizu trećeg gola. Odlično je dugu loptu primio Varela, okrenuo se i uputio majstorski udarac s 25 metara, vratar je nemoćno gledao loptu, ali umjesto u golu, lopta je završila na gredi gostujućeg gola. Valencia u prvih 45 minuta nije stvorila niti jednu opasniju akciju koja bi mogla "mirisati" na gol, dok je Mallorca odigrala odlično prvo poluvrijeme i sasvim zasluženo došla do prednosti od dva gola.

Međutim, odmah u nastavku utakmice Valencia je uspjela smanjiti rezultatski zaostatak. Loptu je sa desne strane ubacio Mata, na drugoj strani dočekao je Jordi Alba i silovitim udarcem smjestio je u gol Mallorce. Domaćini su odmah odgovorili u 48. minuti, sam se prema golu gostiju sjurio Webo, ali Sanchez je dobro obranio njegov udarac.

Taman kad su uspostavili igru i počeli stvarati prilike za drugi pogodak, igrači Valencije u 64. minuti primili su i treći pogodak, odnosno sami su ga dali. Naime, oštru loptu po zemlji u peterac Valencije ubacio je Castro, nespretno je reagirao veznjak Valencije Manuel Fernandes i poslao loptu u vlastitu mrežu. Nakon kornera u 75. minuti, dobro je pucao Žigić, ali vratar Mallorce Aouate odbija loptu u korner.

Pet minuta prije kraja utakmice gosti su postigli drugi pogodak. Odlično je na ubačenu loptu reagirao Pablo Hernandez i rutinirano svladao domaćeg vratara. U sudačkoj nadoknadi domaćini su imali još jednu lijepu priliku, ali udarac Mattionija brani Sanchez. Premda je večeras izgubila, Valencia i dalje čvrsto drži treće mjesto na ljestvici i ima pet bodova prednosti u odnosu na četvrtu Mallorcu, koja ima jednak broj bodova kao i Sevilla.