Marseille 4:1 Nice
Nice

Marseille izgleda kao prvak

Maja Giljanović • nedjelja, 11.04.2010.

Najveću ovogodišnju pobjedu nakon 5:1 protiv Valenciennesa večeras je na Velodromeu protiv Nice ostvario Marseille i vratio prvo mjesto na tablici dva boda ispred Auxerrea, četiri ispred Lyona i Montpelliera te šest ispred Bordeauxa.

Dok ostali pretendenti na titulu posljednjih tjedana kašljucaju - Lyon je u 32. kolu odigrao 1:1 protiv Lillea, Montpellier 2:2 u Le Mansu, Bordeaux je izgubio od PSG-a, a jedino se Auxerre protiv Nancyja osladio punim plijenom - Marseille blista. Olympique u Le Championnatu nije izgubio još od 30. siječnja u Montpellieru (0:2), a u svim je natjecanjima nanizao pet pobjeda uzastopce.

Osvojili su igrači Didiera Deschampsa Liga-kup i protiv Bordeauxa (3:1) podigli prvi trofej nakon trijumfa u Kupu prvaka 1993., a večeras su se poigrali s Nicom. Gosti su priželjkivali pozitivan rezultat nakon što su od mogućih 12 u posljednje četiri utakmice osvojili 10 bodova, ali od prve minute derbija Azurne obale igrala je samo jedna momčad.

Najveće šanse su propustili Valbuena u 2. i Kone u 21. minuti, Ospina je obranio, ali je poklekao u 43. minuti golom svog bivšeg napadača Konea. 28-godišnji reprezentativac Obale Bjelokosti u Nici je proveo tri sezone (2006. im je pomogao do finala Liga-kupa), a večeras je svojom četvrtim ovogodišnjim golom donio olakšanje za 49,016 navijača na Velodromeu.

Mbia je u 52. minuti postigao svoj prvi gol u Le Championnatu za Marseille otkad je ljetos nakon šest sezona doveden iz Rennesa i definitivno raspršio dvojbe oko pobjednika, do konca su se na semafor upisali i Mathieu Valbuena (70.) i Souleymane Diawara (74.), a čast Nice je u drugoj minuti nadoknade spasio Emerse Fae.

Četvrtom pobjedom uzastopce na Velodromeu Marseille je ponovno preuzeo prvo mjesto dva boda ispred Auxerrea koji je odigrao utakmicu više, četiri boda ispred Lyona i Montpelliera od kojih također ima utakmicu manje i šest bodova ispred Bordeauxa koji je u odnosu na Olympique odigrao utakmicu manje.