Lovren zbog ozljede iznesen s travnjaka

Maja Giljanović • nedjelja, 11.04.2010.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u 50. je minuti utakmice 32. kola između Lyona i Lillea travnjak Gerlanda napustio na nosilima. Bivši dinamovac se ozlijedio u 28. minuti, izdržao je do koca prvog i pet minuta u drugom poluvremenu, ali bol u koljenu je bila prejaka. Lovren je prevezen u bolnicu na pregled, a Lavovi su odigrali 1:1.

Utakmicu visokog uloga odigrali su na Gerlandu Lyon i Lille. Gosti koji su od posljednje ukupno četiri utakmice izgubili tri (Liverpool u uzvratu osmine finala Europske lige, Bordeaux i Valenciennes u Le Championnatu priželjkivali su još jednu dobru predstavu u Lyonu. Lille je na Gerlandu, naime, posljednje dvije godine izvukao bod (2:2, 1:1), a 2005. je i pobijedio (1:3).

Lavovi su se zahuktali, tri utakmice uzastopce su pobijedili (Grenoble i Rennes u Le Championnatu i Bordeaux u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka), izborili su prvi put u povijesti polufinale LP-a (ukupno 3:2) i u prošlom kolu na tri dana preuzeli prvo mjesto na tablici dok Marseille nije pobijedio Sochaux u zaostaloj utakmici 14. kola (3:0).

Nakon jučerašnjeg samo boda Montpelliera (1:1) u Le Mansu i četiri sata prije utakmice Marseilea protiv Nice Lyon je pobjedom protiv Lillea ponovno mogao izbiti na čelo, ali gosti su se pokazali tvrdim zalogajem. Poveli su golom Fraua u 61. minuti i pitanje je kako bi se utakmica rasplela da u 70. minuti nije isključen Ricardo Costa. Niti minutu poslije na ubačaj Pjanića Cris je izjednačio i do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Dejana Lovrena je u 28. minuti ozlijedio Adil Rami. Bivši dinamovac se tri minute nakon što mu je 24-godišnjak pao na koljeno vratio na travnjak, ali grimasa na njegovom licu ukazivala je da neće izdržati svih 90 minuta. Stisnuo je zube do konca poluvremena i pet minuta u drugom, ali više nije mogao i u 50. minuti je iznesen na nosilima i prevezen u bolnicu na pregled.

Čelo nije preuzeo Lyon, ali Auxerre jest. Gosti su u Nancyju bili bolji svih 90 minuta, ali tri boda su golom Niculaea iščupali 120 sekundi prije kraja utakmice. Igrači Jeana Fernandeza su nakon tri prvenstvena remija u posljednje četiri utakmice (Montpellier, Monaco, PSG) slavili, Montpellieru i Lyonu odmakli dva boda, a bod Marseilleu koji svoju utakmicu 32. kola protiv Nice igra u 21 sat na Velodromeu.