Gorica uvjerljiva, HAŠK remizirao

Mihaela Bradovski • utorak, 13.04.2010.

Za nogometašima 3. HNL Zapad 25. je kolo. Momčad Gorice upisala je pobjedu i tako zadržala prvo mjesto, a slavlju je dodatno pridonio HAŠK koji je na domaćem terenu osvojio tek bod. Momčad s Pešćenice sada zaostaje tri boda za liderom...

Gorica je protiv petoplasirane Zeline tražila nastavak niza pobjeda i zadržavanje prednosti nad prvim pratiteljem HAŠK-om. Iako su Goričani na domaćem terenu slavili s minimalnih 1:0 prisutne gledatelje razočarala je momčad Zeline kojoj je ovo bila idealna prilika da protiv najjače momčadi izvuče pozitivan rezultat i popravi one lošije upisane u posljednja dva kola. Jedini pogodak na susretu djelo je Dvornekovića iz 13. minute, a osim pobjede domaće je razveselio i povratak duže vremena ozlijeđenog Budimira.

Za razliku od lidera prvi pratitelj nije uspješno apsolvirao 25. kolo. Na domaćem ih je terenu iznenadio Vrbovec i doma se vratio s bodom. Gosti su dobru igru i pozitivan rezultat najavili već u trećoj minuti kada je domaćeg vratara matirao bivši član HAŠK-a Franjo Božić. HAŠK je do prve prave prilike stigao nakon pola sata igre, a do pogotka vrijednog boda stigli su u 48. minuti. U strijelce se upisao Hudorović. Do kraja su domaći propustili još nekoliko dobrih prilika no iduće će kolo ipak dočekati s -3 za Goricom.

Istim je rezultatom završio i dvoboj između Vrapča i Maksimira, a do prednosti su također prvi stigli gosti. Eventualni poraz Vrapču bi bio četvrti u nizu, a za njegovo je izbjegavanje prije svega zaslužni asistent Miloš i Rašić koji je poentirao dvije minute prije kraja susreta. Prskalo je lobom u 51. minuti čvrstim gostima donio vodstvo, no domaći su se ipak uspjeli sabrati.

Jedinstvo i Rovinj također su susret završili rezultatom 1:1, pogotke su postigli Matošević za goste u 4. minuti te domaći Pavinčić 50 minuta kasnije. Istarski derbi između Medulina i Jadrana završio je bez pogodaka, a i jedna i druga momčad posebno je razočarala u drugom poluvremenu koje je proteklo bez ijedne konkretne prilike.

Do tri su boda zahvaljujući domaćim pobjedama stigli Nehaj i Špansko. Pobjedu Nehaju u okršaju s Rudarom donio je Topolovec pred kraj prvog dijela, dok je pomlađeni sastav Španskog protiv Crikvenice slavio pogotkom Bandala iz 57. minute.

Posljednjeplasirana Istra doživjela je još jedan težak i neugodan poraz. Tek pogodak protiv Grobničana nije bio dovoljan za pozitivan rezultat, gosti su domaćeg vratara Perkovića matirali čak četiri puta. Seriju je u osmoj minuti započeo Flego, isti je igrač svojim suigračima donio novo vodstvo u 35. minuti, dok su u nastavku precizni bili Panić i Klić. Izjednačenje Sadikovića u 17. minuti najviše je što su pokazali domaći.

Gostujući je teren s tri boda napustila i Novalja koja je u Rijeci slavila s tijesnih 2:1. Kurilić je gostima donio prednost u 23. minuti, Vagner povisio u 49. na 2:0, a poraz je ublažio Bjelanović 12 minuta prije kraja.