Split opet na pobjedničkoj stazi

Ivana Strahija • subota, 17.04.2010.

Odigrane su prve utakmice 20. kola 2. HNL. Nakon teškog poraza u Imotskom doma je slavio Split, a krvnike prvoplasirane ekipe iz prošlog kola prizemljila je Segesta osvojivši bod.

Pred četristotinjak gledatelja Segesta i Imotski remizirali su u Sisku. Takav rezultat, posebno nakon 5:2 Imotskog protiv prvoplasiranog Splita, nije bio za očekivati, ali Segesta bodu neće gledati u zube, posebno jer joj je to ove sezone tek 12. osvojeni.

Split je ugostio Suhopolje i nakon teškog poraza u prošlom kolu oporavio se pobjedom od 2:1. Do tri boda domaćima u Parku mladeži ipak nije bilo lako doći, jer su gosti poveli u 44. minuti golom Zelenike. Sve do 87. minute rezultat je nevjerojatan domaćim navijačima, a kad se već činilo da će dvanaestoplasirani klub odnijeti pun plijen prvoplasiranom, gol za 1:1 zabija Parać. Ti minute nakon njega pobjedu Splitu donosi Šimić.

Vezane vijesti

S 1:1 remizirali su Pomorac i Hrvatski dragovoljac. Pomorce je u vodstvo u 26. minuti doveo Prpić, dok je vrijedni bod za goste, koji se nadaju prelasku u viši rang natjecanja, donio zgoditak Begovića u 61. minuti utakmice. No, konačnih 1:1 nije primljeno miroljubivo kod igrača. Nakon susreta došlo je naime do gužve pred svlačionicama obiju momčadi, no kazna za nikoga od upletenih se ne očekuje, jer suci nisu podnijeli prijave.

1:1 bilo je i nakon 90 minuta u Žrnovnici, gdje su snage odmjerili Mosor i Solin. Oba su gola međutim postignuta s bijele točke i to u prvih 45 minuta. Za 1:0 je u šestoj minuti za domaće bio precizan Čokolić, dok je za goste na 1:1 izjednačio u 23. minuti, s iste udaljenosti, Sablić.

Četiri gola vidjeli su gledatelji u zagrebačkom Lučkom, gdje je istoimeni domaćin dočekao sinjski Junak. Prvih 45 minuta susreta baš i nije bilo za pamćenje, dojam je popravio samo pogodak domaćeg Halilovića u 29. minuti. Mnogo je bolje, rastrčanije i zanimljivije bilo drugo poluvrijeme, koje golom za 1:1 otvara gostujući Mandac. Za ponovno vodstvo domaćina u 71. minuti pogađa Lončar, a u samoj završnici bod za Junak golom osvaja Petričić.

Pri kraju utakmice Lučkog i Junaka bilo je dosta burnih događanja te je sudac podijelio pune šake žutih kartona. Naguravali su se Mandac i Čunčić, a u teren su s klupe utrčali nakon gola neki igrači. Javnu opomenu dobili su tako u zadnjih pet minuta domaći Rendulić i Čunčić, te gostujući Zorica, Grčić, Mandac, B. Poljak, S. Poljak i Ramljak. Najlošije je prošao gostujući je trener Milo Nižetić, koji je isključen u 90. minuti nakon što je utrčao u teren.