1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 24.04.2010, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Petrović (Valpovo), Barišić (Osijek)

Bernard Jurišić • subota, 24.04.2010.

Broj 13 Hajduku ipak nije bio nesretan. Još jednim pobjedničkim pogotkom Senijada Ibričića, nakon kaznenog udarca kojeg je izborio Ahmad Sharbini, Hajduk je ubilježio novu pobjedu i učvrstio se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice...

Florin Cernat
46'
Andrea Ottochian
64'
19
Niko Tokić
72'
8
Matija Štefančić
83'
Igor Pamić

Hajdukova serija važnih utakmica u ritmu srijeda - subota nastavljena je današnjim okršajem s Karlovcem, koji je prvi put stigao na Poljud kao prvoligaš. "Bili" su u prvoj utakmici u gradu na četiri rijeke iznenađujuće poraženi, pa su danas tražili prigodu za uzvrat i učvršćenje na drugom mjestu.

Splićani su utakmicu otvorili žestoko, a gosti kao da su bili pomalo impresionirani u uvodnim minutama. Ibričić je već u drugoj minuti mogao dovesti Hajduk u vodstvo, no njegov udarac otišao je tik uz lijevu vratnicu gostiju. U petoj minuti Strinić je prošao po lijevoj strani, pratio ga je Vukušić u sredini, no Strinić je tražio Ibričića na povratnoj lopti, što nije dobro završilo za "bile".

Kako je vrijeme odmicalo, Karlovčani su se sve više opuštali i tjerali Hajdukovce daleko od svojih vrata. I dalje je lopta bila više u nogama Splićana, ali do prvog narednog uzdaha tribina čekali su do 32. minute. Tada je Skoko dobro zapucao s 20 metara, ali malo neprecizno.

U 41. minuti najprije je Tičinović izveo lijepu minijaturu na ulazu u kazneni prostor, no lopta mu je završila pored vratnice, a na drugoj strani rodila se prva i to odmah stopostotna prigoda za Karlovac.

Lopta je posve iznenada prošla kroz trojicu Hajdukovaca i došla do usamljenog Pamića koji izlazi oči u oči sa Subašićem, no umjesto u mrežu šalje loptu pored lijeve vratnice. Dojam je kako je i njega iznenadilo što je lopta uopće došla do njega, a Hajdukovci su na kraju uz apsolutnu dominaciju mogli biti zadovoljni što na odmor nisu otišli s pogotkom minusa.

Drugo poluvrijeme otvoreno je pogreškom Pandže u vraćanju lopte Subašiću, koju nije uspio materijalizirati Novinić. Nakon toga krenula je "viktorija" Hajduka prema karlovačkim vratima, u kojoj su lopte uglavnom završavale u naručju vratara Sunare ili daleko od okvira. Ključnim se pokazao ulazak - Ahmada Sharbinija po prvi put nakon više od mjesec dana.

Stariji Sharbini u 77. minuti je dobio loptu u kaznenom prostoru, Bunoza ga je povukao, a Hajduk zaradio kazneni udarac. Senijad Ibričić je namjestio loptu na bijelu točku i nastavio nevjerojatnu seriju odlučujućih pogodaka za splitsku momčad. Teško, ali nedvojbeno zasluženo, Hajduk je opet došao do pobjede u samoj završnici susreta.

Mogli su Hajdukovci i "uljepšati" ova vrijedna tri boda do kraja dvjema dobrim, ali nedovršenim akcijama Cernata, no mogli su i Karlovčani spasiti jedan bod preko Karabatića u 81. minuti.

Ipak, ostalo je do kraja minimalnih 1:0, a Hajduk je ubilježio 12. domaću pobjedu u posljednjih 13 susreta. Učvrstili su se Splićani tako na drugom mjestu, a Senijad Ibričić produžio je nevjerojatnu seriju - pet pobjedničkih pogodaka postigao je u Hajdukovih šest posljednjih uspjeha.

• Obrisan korisnik25.04.2010. u 23:45
    kad hajduk nemoze dati gol sudac svira penal za njih a od penala ni p ko ni protiv osjeka jadni li su nasi ti suci
  • Obrisan korisnik25.04.2010. u 09:31
    a tko će nego IBRIX :D .što je reć da uvodi špaco malo i ahmada sharbinija..