1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 24.04.2010, 18:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Saša Fegeš (Nedelišće) i Tomislav Hudika (varaždin)

Ivana Jurica • subota, 24.04.2010.

Umorni Šibenčani dočekali su Istrane kojima je svaki bod iznimno važan u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Sva tri boda mogla su pripasti i jednima i drugima, no, domaći veznjak Alispahić i gostujući napadač Šehić prometnuli su se u tragičare svojih momčadi. Završilo je na kraju remijem (1:1). Alispahić je svojoj momčadi mogao donijeti prednost od dva gola, kasnije i Dajić, i susret bi vjerojatno bio riješen. No, gosti dolaze do izjednačenja golom Traorea, a Šehić do kraja utakmice promašuje još dvije odlične prilike, te svojoj momčadi ne uspijeva donijeti puni plijen.

Sandro Bloudek
68'
17
Antonio Jakoliš
70'
8
Ivan Elez
79'

Zoran Vulić

Gosti su bolje ušli u utakmicu u kojoj je Vulić domaćine napadao sa samo jednim pravim napadačem. Na prvi udarac čekali smo do šeste minute kad je Alimi opasno pucao sa desne strane, ali Blažević se nije dao iznenaditi. Šibenik prvi put prijeti preko Dajića, ali nije bilo potrebe za intervencijom Lisjaka. Samo minutu kasnije Roce je glavom skrenuo centaršut Bačelića-Grgića prema svojoj mreži, ali njegov vratar pokupio je tu loptu. Isti je igrač u 21. minuti zatresao mrežu, ali s vanjske strane. Domaći kapetan Arijan Ademi nanizao je nekoliko gostujućih igrača u 24. minuti, dodao na lijevo za Dajića koji šalje povratnu loptu u sredinu, ali tamo nema nikoga od njegovih suigrača.

Od 25. minute krenula su velika uzbuđenja. Alispahić teško griješi, dijagonalnom preko polovice terena traži suigrača na desnoj strani, Traore presijeca napad, u stopostotnu priliku gura Šehića, ali napadač gostujuće momčad loptu šalje tik uz suprotnu vratnicu. Niti 60 sekundi nije prošlo, a Puljane je stigla kazna. Alispahić je pucao s lijeve strane, Lisjak kratko odbio, ali samo do usamljenog Dajića koji nema težak zadatak, sa pet – šest metara šalje loptu u nebranjenu mrežu za vodstvo domaćih.

Puno više uzbuđenja vidjeli smo u razmaku od samo nekoliko minuta nego u dotadašnjem dijelu utakmice. U 28. minuti Alispahić se poigravao s obranom gostiju, pucao je dobro, ali odličnom se intervencijom istaknuo gostujući vratar. Ali ono što je Alispahić napravio u 35. minuti teško je objašnjivo. Pauletić je vraćao loptu svom vrataru, Alispahić je bio brži, uzeo je loptu, i pred Lisjakom se se našla dvojica domaćih igrača. I umjesto da doda svom suigraču Dajiću koji je bio sam, Alispahić pokušava sam riješiti situaciju, lobom želi prevariti gostujućeg vratara, ali čini to katastrofalno loše. Teško da su domaćini mogli tražiti bolju priliku, no, umjesto 2:0 na semaforu je na poluvremenu svjetlilo samo 1:0.

Traore je bio ključna figura gostiju na početku drugog poluvremena. U 46. minuti pucao je pored gola. Iz akcije domaćina nakon koje su organizirali brzu kontru Puljani su došli do izjednačenja. Trojica Modrih išla su na dvojicu gostujućih obrambenih igrača, ali umjesto da produži loptu do dvojice suigrača na drugoj strani Dajić griješi, Istra 1961 radi kontru, lopta dolazi na lijevu stranu do Šehića koji ide sam prema domaćem vrataru Blaževiću.

Već tada skočila je cijela domaća klupa smatrajući da je napadač gostiju u trenutku primanja lopte bio u zaleđu. No, zastavica pomoćnika Fegeša ostala je spuštena, pa je Šehić vratio loptu u sredinu za Traore koji sa 13 – 14 metara izjednačava rezultat. Uzburkale su se strasti nakon toga, jer vjerojatno zbog grižnje savjeti, pomoćni sudac Fegeš u sljedećih je nekoliko akcija gostima stalno dizao zastavicu, makar je i sa tribina bilo evidentno da u nekima od njih nije bilo govora o zaleđu.

Burna reakcija i prigovaranje sucu, ali i psovanje, Zorana Vulića koštali su isključenja u 55. minuti. Odmah potom Šehić je imao nove prilike da svojoj momčadi donese radost: prvi je put pucao ravno u Blaževića, a drugi put, sam, neometan, pucao je pored gola. Domaćini uzvraćaju preko Vidića koji glavom puca preko gola nakon kornera. U 71. minuti Alispahić asistira Ademiju, ali rezultat se ne mijenja. Kad već nisu mogli iz igre domaćini su zaprijetili iz slobodnog udarca u 74. minuti, ali sa 20-ak metara Alispahić je pogodio tek živi zid. Isti igrač nešto kasnije i škaricama pokušava iznenaditi Lisjaka.

Do kraja utakmice nije bilo promjena rezultata. A šibenska tradicija o neodlučenim rezultatima sa momčadima iz donjeg dijela tablice nastavila se i ovom prilikom.