1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 23.04.2010, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Sudac:Marijo Strahonja, Marin Čavlina, Saša Tomić (svi Zagreb)

Mario Lešković • petak, 23.04.2010.

Inter je današnjom pobjedom napravio veliki korak prema ostanku u društvu prvoligaša. Iako se nakon prvog poluvremena nije činilo da bi "žuti" mogli do bodova, u nastavku potpuno druga slika i plod takve igre su dva pogotka koji su Slaven udaljili od Europe.

Tomislav Šarić
65'

Antun Palić
65'

Tomislav Živko
69'
Ilija Lončarević
14
(do 64')
Zlatko Dalić

Od prve minute Slaven je zagospodario terenom. Lagano su držali loptu u posjedu i bilo je pitanje trenutka kada će postići pogodak, a najbliži su bili u 19. minuti kada su pogodili gredu. Od Intera u prvom dijelu ništa vrijedno spomena, mogu biti zadovoljni što su na odmor otišli početnim rezultatom.

U nastavku trener Intera Lončarević odmah na zagrijavanje šalje Tomislava Šarića i Palića jer je iz aviona bilo vidljivo da Inter ne može parirati Slavenu u veznom redu.

Do vodstva Inter je došao u 60. minuti kada jednu dugu loptu u kaznenom prostoru prima Bosec, s leđa ga ruše obrambeni igrači Slavena i sucu utakmice Strahonji nije preostalo ništa drugo nego opravdano pokazati na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Sivonjić i pogodio za 1:0.

Lončarević je navedene igrače uveo u 67. minuti i pogodio. Inter je napokon uspostavio kontrolu nad loptom, nije više bilo nepotrebnih napucavanja, a i otvorio se prostor za kontre jer je Slaven krenuo po izjednačujući pogodak.

Tako je u 86. minuti Živko povukao po lijevoj strani, Sivonjić izbjegao zaleđe i od centra se sjurio sam na Slavenova vratara Pelina. Ušao u kazneni prostor, Pelin brani, a Živko prati akciju te postiže drugi pogodak za Inter. Po veselju "žutih" bilo je vidljivo koliko im je ova utakmica i ova pobjeda bila bitna.

Inter se s nova tri boda odmaknuo od zone ispadanja, iako su pred njima još tri susreta u kojima moraju nastaviti s rezultatskim uspjesima jer se u ovom dijelu sezone ne gleda igra nego bodovi. Slaven je ovim porazom vjerojatno izgubio svaku nadu za plasmanom koji garantira europsko natjecanje.