Bordeaux dobila i mušterija

Maja Giljanović • subota, 24.04.2010.

Ni petu utakmicu u Le Championnatu uzastopce Bordeaux nije pobijedio, bod protiv Lyona u prošlom kolu bio je zalutali metak, u Lorientu u 34. kolu nisu izvukli ni bod. Žirondinci su Lorient izbacili iz polufinala Liga-kupa, pobijedili su ih i u Bordeauxu, ali ovog puta punim se plijenom osladila mušterija.

Bordeaux u Le Championnatu nije pobijedio od 21. ožujka i utakmice protiv Lillea (3:1), izgubili su i finale Liga-kupa protiv Marseillea (1:3), ispali u četvrtfinalu Lige prvaka od Lyona (2:3), prokockali svih 12 bodova koliko su koncem prošle godine vodili ispred Marseillea i pali na šesto mjesto gotovo tucet bodova iza Olympiquea.

Lorient su Žirondinci vidjeli posljednjom slamkom za spas Lige prvaka, Lorient su dobili na Chaban-Delmasu (4:1), izbacili su ih i u polufinalu Liga-kupa (4:1), ali ovog puta su ostali praznih džepova. Lorient je slavio golom svog najboljeg strijelca Gameira u 56. minuti kojim se omaleni (1,68 m) 22-godišnjak izjednačio na prvom mjestu liste strijelaca Ligue 1 s Marseilleovim Niangom (15).

Blanc može plakati za 31. minutom i prečkom Gouffrana jer u prvom poluvremenu gosti su bolje stajali na travnjaku, kontrolirali igru i da su poveli teško bi Lorient skupio snagu za povratak u igru, a mat-poziciju za 1:1 u drugom poluvremenu kad su mu suigrači već disali na škrge prokockao je Chamakh u 74. minuti.

Lille je svoj zadatak obavio uz dosta muke, ali jedino bitno je da su tri boda spremljena u džep. Gosti su u Le Mansu vodili golom De Mela u 12. minuti, ali Maiga je u 56. vratio davljenika u život i sve je vodilo prema remiju dok Gervinho u 77. minuti nije iznudio jedanaesterac. Cabaye je prevario Ovona i donio Lilleu sva tri boda kojima je na trećem mjestu Bordeauxu pobjegao četiri boda (uz utakmicu više).

Montpellier ni petu utakmicu uzastopce nije pobijedio, a četvrtu je remizirao, nakon Lillea (1:4), Monaca (0:0), Le Mansa (2:2) i Toulousea (1:1) zakočio ih je i Nancy. Za PSG je Hoarau u 54. izjednačio nakon vodstva Rennesa u 32. preko bivšeg ljubimca Parka prinčeva Lerova, Grenoble je bez Josipa Tadića u Nici vodio golom Akroura u 22. minuti, ali je Le Gym preokrenuo preko Moulounguija u 35. i Faea u 77. minuti, a Boulogne još drži glavu iznad vode nakon što su golovima Thila, Yatabarea i Blayaca slavili protiv Sochauxa.