Ivana Spahija • subota, 24.04.2010.

Dva susreta 35. kola Serie A donijela su pomalo očekivane rezultate. Inter je na Meazzi uvjerljivo svladao fenjeraša Atalantu i s nova tri boda ponovno se uspeo na prvo mjesto na ljestvici. Isto nije za rukom pošlo Milanu, koji je u gostima kod Palerma upisao uvjerljiv poraz za matematičku potvrdu ispadanja iz utrke za Scudettom...

Gostovanje kod Palerma završilo je neslavno za nogometaše Milana, koji se kući vraćaju pune mreže i bez vrijedna tri boda koja bi ih, barem u teoriji, ostavila u utrci za naslovom. Palermo je lijepom predstavom pred domaćom publikom rezultatom 3:1 uzeo bodove Rossonerima i ponovno zasjeo na četvrto mjesto na ljestvici, ono koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka. Naš Igor Budan pobjedu svoje momčadi odgledao je s klupe za pričuve.

Palermo je poveo iz prve prave akcije u susretu, igrala se deveta minuta kada je, nakon izvedenog udarca iz kuta, Bovo pospremio loptu u mrežu Dide za slavlje navijača na Barberi. Pritisak s kojim su Sicilijanci nastavili i nakon vodećeg pogotka ponovno im se isplatio u 18. minuti, Miccoli je idealno dodao za Hernandeza, koji je s lakoćom zaobišao Odda i matirao Didu za veliko vodstvo Palerma od 2:0.

Nakon tog pogotka probudio se i Milan, koji je vratima Sirigua ozbiljnije zaprijetio u 25. minuti susreta. Huntelaar je uputio opasan udarac prema vratima Palerma, ali je siguran bio Sirigu. Pet minuta kasnije vratar domaćina se ponovno iskazao obranivši projektil Pirla s preko 30 metara udaljenosti.

Početak drugog dijela pripao je Milanu, kojemu se agresivnost isplatila u 55. minuti susreta. Ronaldinho je idealno uposlio Seedorfa, koji je iz blizine matirao Sirigua i smanjio vodstvo domaćina na 2:1. Ipak, gostujuća obrana nije dugo izdržala pritisak Sicilijanaca, u 69. minuti susreta ponovno je pogriješio Oddo, a Miccoli je pospremio loptu u mrežu Milana za konačnih 3:1 i vrijedna tri boda Palermu. Milan ostaje na trećem mjestu na ljestvici, praktički je osigurao izravan plasman u Ligu prvaka, ali se i oprostio od Scudetta.

Inter je rutinski obavio zadatak protiv fenjeraša Atalante i na domaćem terenu je rezultatom 3:1 uzeo nova tri boda za nastavak neizvjesne borbe za naslov prvaka, a ujedno je, barem trenutno, ponovno zasjeo na prvo mjesto na ljestvici. Izabranici Josea Mourinha loše su otvorili susret, ali su se nakon brzo primljenog pogotka uspjeli sabrati i deklasirati nemoćne goste iz Bergama, koji i nakon poraza ostaju na 18. mjestu sa sve manjim šansama za opstanak.

Utakmicu su domaćini otvorili loše, već u petoj minuti zaspala je obrana Intera, a Tiribocchi je s lakoćom preveslao Materazzija i matirao Julia Cesara za vodstvo Atalante od 1:0. Inter je uspio uzvratiti u 24. minuti susreta, iz njegove prve prave prilike izrodio se izjednačujući pogodak. Sneijder je dobro uposlio Milita, koji je bez problema pronašao put do mreže Coppole i poravnao rezultat na 1:1.

Deset minuta kasnije ponovno se tresla mreža gostiju iz Bergama. Eto'o je odlično dodao za Sneijdera, koji je potom traljavo gađao prema golu Atalante, ali se na pravom mjestu našao Mariga i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Intera od 2:1 i svoj premijerni pogodak u Serie A. Domaćini su u 45. minuti mogli doći i do trećeg pogotka, ali je lijepu priliku prokockao Eto'o pogodivši malo pokraj gola Atalante.

U nastavku su, očekivano, agresivnije krenuli nogometaši Atalante, koji su do pogotka mogli doći u 48. minuti, ali je opasan pokušaj Manfredinija Julio Cesar uspio prebaciti preko grede. Inter je veliku priliku propustio u 68. minuti kada je pokušaj Muntarija jedva zaustavio Coppola, koji je sedam minuta kasnije odlično reagirao i na oštar udarac Thiaga Motte. Ipak, gostujući vratar po treći put u susretu je kapitulirao u 78. minuti, Chivu je "bombom" iz velike udaljenosti rasparao mrežu Atalante za konačnih 3:1 i vrijedna tri boda Interu.