Roma
Roma 1:2 Sampdoria
Sampdoria

Ivana Spahija • nedjelja, 25.04.2010.

Derbi 35. kola Serie A, dvoboj Rome i Sampdorije na rimskom Olimpicu, donio je veliku tugu navijačima Vukova i smjenu na vrhu ljestvice. Unatoč lošem početku utakmice i lako primljenom pogotku, Sampdoria se podigla u nastavku i na krilima raspoloženog dvostrukog strijelca Pazzinija uzela je Romi možda i najvažnija tri boda u borbi za naslov, a sebi otvorila put prema Ligi prvaka...

Najgore noćne more Rimljana ostvarile su se u teškom dvoboju sa Sampdorijom. Raspoloženi Blucerchiati u Rim su došli po sva tri boda koja bi ih vratila u konkurenciju za Ligu prvaka, a u svom naumu su i uspjeli. Sampdoria je u neizvjesnom dvoboju rezultatom 2:1 uzela sva tri boda Romi i time ostavila Inter na prvom mjestu na ljestvici, s dva boda prednosti ispred Vukova. Izabranicima Claudija Ranierija dominacija tijekom gotovo čitavog susreta može biti slaba utjeha jer bodovi ipak putuju u Genovu i Interu otvaraju put prema Scudettu.

Prva velika prilika za Romu ukazala se u 11. minuti susreta, Juan se našao sam ispred protivničkog gola, ali je potom traljavo gađao daleko od okvira. Dvije minute kasnije Vučinić je sam prošao gostujuću obranu, ali u sredini nije imao kome ubaciti loptu. Pritisak se Vukovima isplatio u 14. minuti susreta, Vučinić je s lijeve strane dobro ubacio za Tottija, koji je s lakoćom matirao Storarija za vodstvo Rome od 1:0.

Roma je do drugog pogotka mogla doći u 20. minuti, Vučinić je ponovno dobro proigrao za Tottija, čiji je udarac ovaj put uspio obraniti Storari. Sampdoria je golu domaćina prvi put zaprijetila tek u 24. minuti, Cassano je uputio opasan udarac prema vratima Julija Sergija, ali je uspio na vrijeme reagirati Burdisso. Vukovi su novu priliku propustili u 30. minuti, Storari je obranio pokušaj Meneza, a potom je Totti odbijenu loptu poslao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti iz Genove, koji su u 52. minuti uspjeli doći do izjednačenja. Cassano je odlično dodao za Pazzinija, koji je glavom pronašao put do mreže Rome i poravnao rezultat na 1:1. Tri minute kasnije goste je u vodstvo mogao dovesti Palombo, ali je iz daljine gađao pokraj gola. Domaćini su ponovno zaprijetili u 65. minuti preko Meneza, čiji je udarac završio pokraj gola. Tri minute kasnije Toni je glavom pokušao Romu dovesti u vodstvo, ali je na mjestu bio Storari.

Roma je i u posljednjim minutama nastavila s pritiskom na gostujuću obranu, Storari je u 75. minuti odlično reagirao na pokušaj Vučinića, a sedam minuta kasnije neutralizirao je i opasan udarac Riisea. Svi promašaji Romi su se obili o glavu u 86. minuti susreta, Mannini je loptu ubacio u sredinu, a Pazzini po drugi put u susretu matirao Julija Sergija za konačnih 2:1 i veliko slavlje Sampdorije usred Rima. Tri kola prije kraja pitanje prvaka Italije nije ni blizu riješenog, Inter ima malu prednost, ali u naredna tri tjedna je sve moguće i neizvjesnost će vjerojatno potrajati sve do posljednjeg kola.