Liverpool poslao Burnley u drugu ligu

Marin Vuković • nedjelja, 25.04.2010.

Zahvaljujući vrlo efikasnom drugom poluvremenu na Turf Mooru nogometaši Liverpoola odnijeli su bodove iz Burnleyja, a usput istoimeni klub i službeno učinili drugoligašem. U drugoj popodnevnoj utakmici Everton je jedanaestercem u sudačkoj nadoknadi izborio pobjedu od 2:1 nad polufinalistom Europske lige Fulhamom.

Što se dna prvenstvene ljestvice tiče, 36. kolo donijelo je definitivnu potvrdu putnika u niži rang natjecanja. Liverpool je na Turf Mooru slavio s visokih 4:0, što znači da je Burnley u Premier ligi plesao samo jednu sezonu. Sedam bodova zaostatka dva kola prije kraja više nije dostižno, simpatična momčad iz grada od sedamdesetak tisuća ljudi sljedeće sezone će se zajedno s Portsmouthom i Hull Cityjem zaputiti natrag u Championship.

Nije tako izgledalo nakon prvoga poluvremena koje je Liverpool odigrao strahovito loše i koje je završeno bez pogodaka. Poneki dobar potez uspjela je napraviti i domaća momčad i podgrijati nadu svojim navijačima da u sljedeća tri kola mogu upisati sve tri pobjede. U nastavku utakmice, ipak, došlo je do raspada sistema.

Po tko zna koji put Redse je oživio kapetan Steven Gerrard, koji je u 52. i 59. minuti postigao dva pogotka, a posebno lijep bio je onaj drugi. U 74. minuti Maxi Rodriguez je povisio na 3:0, a sudbinu domaćina zapečatio je Ryan Babel u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpoolov susjed Everton na Goodison Parku je imao naoko lak zadatak protiv Fulhama koji je uoči uzvrata polufinala Europske lige odlučio odmarati čak devetoricu igrača. Usprkos tome nakon prvoga poluvremena prednost su imali upravo gosti, Erik Nevland je pogodio devet minuta prije odmora.

Već u četvrtoj minuti nastavka, međutim, Everton se vratio u igru. Udarac glavom Victora Anichebea odbio se od novog igrača Manchester Uniteda Chrisa Smallinga i odsjeo u mreži Fulhama, a u četvrtoj minuti sučevog vremena Chris Baird je nespretno srušio Tima Cahilla, skrivio jedanaesterac, a Mikel Arteta ga je pretvorio u konačnih 2:1.

• IanZG25.04.2010. u 23:53
    U potpunosti se slazem, nisam ni rekao da treba ostaviti Beniteza i ne dovesti nikoga :)
    IanZG
  • Obrisan korisnik25.04.2010. u 21:30
    iduca sezona?? jedino ako maknu beniteza i rjese se nekolicine igraca i 'ubodu' par novih.
  • IanZG25.04.2010. u 19:52
    Ajmo Liverpool, najjači ste, iduća sezona je naša! Gledajući ovu sezonu, preostaje nam pobjediti sve do kraja i nadati se porazima Tottenhama protiv Burnelya i Citya i Boltona :) :) :)