Marin Vuković • subota, 24.04.2010.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić odigrao je 75 minuta utakmice protiv Portsmoutha i postigao vodeći pogodak domaćina, no niti ovaj put Mornari se nisu predali i na kraju su iz Boltona odnijeli bod. Na dnu ljestvice mnogo se toga rasplelo, po svemu sudeći u Premiershipu ostaje West Ham, a u drugoj će ligi sljedeće sezone uz Portsmouth igrati Hull City i Burnley.

Bolton i Portsmouth su na stadionu Reebok odigrali neodlučeno 2:2 i podijelili bodove u utakmici koja ni jednima ni drugima nije bila od posebnog značaja. Ivan Klasnić dobio je priliku od prve minute i već od samog početka ogleda nametnuo se u napadu Boltona. Na otvorenju utakmice ušao je u lijepu priliku, no njegov udarac obranio je David James.

U 26. minuti utakmice James ipak nije mogao ništa nakon ubačaja Jacka Wilsherea kojeg je Klasnić na prvoj vratnici glavom skrenuo u mrežu Portsmoutha i donio vodstvo svojoj momčadi. Samo dvije minute kasnije Bolton je povisio na 2:0, i to nakon sjajnog prodora Vladimira Weissa koji je potom s desne strane ubacio za strijelca Kevina Daviesa.

Otkad su postali svjesni svoje sudbine i počeli se pripremati za drugoligaški život, nogometaši Portsmoutha igraju puno bolji nogomet nego u početku sezone. Nisu se predali niti ovoga puta i u drugom poluvremenu su zahvaljujući dvama pogocima Arune Dindanea došli do izjednačenja i jednog, ipak zasluženog boda.

Bez bodova je pak ostao Hull City, čiji se navijači poput Portsmouthovih moraju pomiriti s činjenicom da će Tigrovi sljedeće sezone ponovno igrati u Championshipu. Hull je poražen od Sunderlanda s 1:0 u utakmici u kojoj im ništa nije polazilo od ruke, pa niti udarci s bijele točke.

Domaćin je na najgori mogući način otvorio utakmicu i već u sedmoj minuti primio pogodak, strijelac za Sunderland bio je Darren Bent. Pet minuta prije odmora Hull City je dobio jedinu pravu priliku za povratak u utakmicu, no jedanaesterac Jimmyja Bullarda zaustavila je vratnica i tu kao da je bio kraj svakoj nadi.

Uslijedila je nervozna završnica prvog dijela u kojoj su isključeni Alan Hutton s jedne i Jozy Altidore s druge strane, a u drugom dijelu Sunderland je zadržao prednost, oteo bodove Tigrovima i ostavio ih na šest bodova zaostatka za West Hamom. Kako Hull City usput ima i za dvadesetak golova lošiju gol razliku, put u drugu ligu je neminovan.

Uz Portsmouth i Hull City tamo će po svemu sudeći igrati i Burnley, jer teško je vjerovati da u posljednje tri utakmice može dostići sedam bodova zaostatka za West Hamom. Čekićari su neizmjerno važnom pobjedom danas vjerojatno zapečatili svoj ostanak u Premiershipu, premda su se i ovaj put igrali sa živcima svojih navijača.

Već u četvrtoj minuti, naime, autogolom Jonathana Spectora poklonili su prednost Wiganu, no do kraja prvog dijela golovima Ilana i Radoslava Kovača preokrenuli su utakmicu u svoju korist. Početkom drugog dijela Hugo Rodallega još jednom vraća Wigan u život, no pogodak vrijedan milijune funti i još jednu sezonu u Premier ligi u 77. je minuti postigao Scott Parker.

Nikola Kalinić je na gostovanju u Wolverhamptonu također dobio priliku od prve minute i već početkom utakmice uspio je zatresti vratnicu. U strijelce se nije upisao, a njegovi Roversi odnijeli su bod s gostovanja. Poveli su u 28. minuti golom Ryana Nelsena, a devet minuta prije kraja bod Vukovima spasio je Sylvan Ebanks-Blake.