Parma
Parma 1:2 Roma
Roma

Borna Rupnik • subota, 01.05.2010.

Nogometaši Rome dovoljno su se brzo oporavili od domaćeg poraza od Sampdorije i u Parmi vratili vjeru da se mogu boriti s Interom za naslov do zadnje prvenstvene minute...

Sjajno Romino proljeće prošli je vikend pokvarila Sampdoria te ekipi Claudija Ranierija nije preostalo drugo nego u Parmi juriti sva tri boda kako bi maksimalno pritisnuli Mourinhov Inter.

I odlično su počeli: već je u petoj minuti kapetan Francesco Totti ponudio jedan od svojih odličnih poteza i hladnokrvno, lobom preko Antonija Mirantea, zabio za vodstvo Rimljana.

Rezultat se potom nije mijenjao sve do 75. minute, kada je ponovno svoje prste umiješao Totti, nabacio, a Rodrigo Taddei pogodio glavom za 2:0. Romina je desetka u međuvremenu bila pogodila i okvir gola.

Parma je u završnici krenula barem po počasni pogodak, a njega je glavom postigao Davide Lanzafame desetak minuta prije isteka vremena. Lanzafame je inače ušao sredinom nastavka s klupe za pričuve.

U želji da dođe i do poravnanja, Parma je naposljetku ostala i desetoricom jer je drugi žuti karton dobio Luis Jimenez. Ipak, Roma je uzdignutih ruku napustila travnjak i sada joj preostaje držati palčeve gradskom rivalu, Laziju, koji u nedjelju navečer dočekuje upravo Inter.