Marin Pintur • nedjelja, 02.05.2010.

Nedjeljno poslijepodne u Italiji donijelo je sedam susreta Serie A. U sjeni borbe za naslov prvaka koju vode Roma i Inter, još uvijek nije riješena podjela mjesta u europskim kupovima, a ne zna se niti tko je treći putnik u niži rang natjecanja iako je gotovo sigurno da će to biti Atalanta.

Ipak, jasno je da će četvrta pozicija te mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka pripati nogometašima Sampdorije ili Palerma. Ekipa koja je trenutno u prednosti zbog dva boda viška, Sampdoria, rutinski je došla do slavlja na svojem terenu protiv fenjeraša Livorna. Pogotke su postigli Cassano u petoj minuti te Ziegler u 84. minuti. Dario Knežević nije bio u sastavu Livorna.

Palermo i dalje puše za vrat Sampdoriji, novo slavlje za momčad sa Sicilije su pogocima u Sieni osigurali Cavani i Miccoli, dok je počasni pogodak za otpisanog domaćina postigao Calaio. Kao što je i uobičajeno kada Palermo gostuje, Igor Budan nije zaigrao u početnom sastavu, u igru je ušao tek u sudačkoj nadoknadi.

Napoli je gostujućom pobjedom u Veroni kod Chieva skočio na šestu poziciju preuzevši je od Juventusa. Gosti su do vodstva stigli u posljednjoj minuti prvog poluvremena kad je precizan bio Argentinac Denis. Chievo je uspio izjednačiti u 75. minuti preko Granochea, da bi vrijednu pobjedu Napoliju donio još jedan Argentinac, Lavezzi, pet minuta prije kraja.

Torinska Stara dama mora biti zadovoljna osvojenim bodom na teškom gostovanju kod Catanije, koja u zadnje vrijeme igra odličan nogomet. Domaći su došli u vodstvo u 24. minuti kada je svoj prvi pogodak u sezoni postigao branič Silvestre. Autor izjednačujućeg pogotka u 52. minuti bio je Claudio Marschisio, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice. Ovim bodom, Catania je 99 % osigurala opstanak u najboljem talijanskom natjecanju, a Juventus i definitivno ostao bez plasmana u Ligu prvaka.

Vjerojatno i ključni bod u borbi za opstanak je osvojila Bologna koju je sreća pratila u susretu protiv glavnog rivala Atalante. Nakon što su promašili jedanaesterac u 15. minuti, domaći su poveli osam minuta kasnije preko Guarentea. Zbog isključenja Pellegrina Atalanta je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje, a pogodak za konačni rezultat je također djelo domaćeg igrača. Naime, u 83. minuti vlastitu je mrežu zatresao Peluso. Dva kola prije kraja, Atalanta za Bolognom zaostaje velikih pet bodova.

Matematika je govorila da je Cagliariju i Udineseu u njihovom međusobnom susretu dovoljan remi da bi obje momčadi osigurale opstanak. Tako je i bilo, krajnji rezultat bio je 2:2. Bari je doma bio uvjerljiv protiv Genoe u kojoj je cijelu utakmicu odigrao Ivan Jurić.

• Obrisan korisnik03.05.2010. u 01:23
    da, kao što kaže Ian, Juve i L'pool su imali sezonu iz noćne more. promašeni transferi, ozljede i loši treneri (naročito u Juveovom slučaju) i dva velika kluba su pala žalosno nisko...
  • danchy02.05.2010. u 20:29
    nije, italija 4 njemačka 3. da je hsv ušao u finale europske lige onda bi dogodine situacija bila obratna