Lazio
Lazio 0:2 Inter
Inter

Antonija Pavlić • nedjelja, 02.05.2010.

Milanski je Inter u čudnom susretu 36. kola Serie A s rezultatom 2:0 pobijedio Lazio i tako zamijenio poziciju s Romom na čelu prvenstvene ljestvice, te će u posljednja dva kola trebati "samo" potvrditi novu titulu protiv Chieva i Siene. Zanimljivo je napomenuti da je cijeli Olimpico 90 minuta zviždao svojim ljubimcima i pljeskom pozdravljao svaki dobar potez nerazzurra, ne želeći da se Lazijev vječni rival, Roma, odvoji na vrhu i zaplovi prema toliko željenom naslovu prvaka.

U čudnom dekoru stadiona Olimpico milanski je Inter s 2:0 pobijedio Lazio negdašnjeg Hajdukova trenera Edoarda Reje i tako od novog naslova prvaka Italije postao udaljen tek dvije stepenice. Lazijevi su navijači, zanimljivo je spomenuti, svih 90 minuta zviždali svojim pulenima i pozdravljali suparničke zgoditke, ni pod koju cijenu ne želeći na vrhu i u novome tjednu vidjeti najvećeg rivala - Romu.

Prvu smo šansu vidjeli već u trećoj minuti, kada je Samuel Eto'o probio desnu stranu i s gol-linije prebacio loptu na drugu vratnicu, ali je za malo prekratak u trku ipak ostao Wesley Sneijder. U produžetku je, poslije kornera, glavom odlično pucao Maicon, ali je mladi Argentinac na vratima Rejine momčadi, Fernando Muslera, krajnjim naporima uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Seriju je dobrih obrana nastavio i u produžetku: u 9. je minuti s 20-ak metara pokušao Thiago Motta, a iz slobodnog je udarca opasno priprijetio i Sneijder. Prvi su pravi, ali i jedini udarac u prvom poluvremenu, domaćini pak kreirali u 16. minuti, kada je na povratnu loptu Sergija Flocarija s ruba šesnaesterca pucao Aleksandar Kolarov.

Nakon malog je zatišja, u 36. minuti, ponovno krenuo Interov uragan. Esteban Cambiasso je dubokom loptom u šesnaestercu pronašao Mottu, on povratnom loptom odlično uposlio Sneijdera, ali se nizozemski veznjak spetljao ušavši u nepotrebne driblinge i dopustio Musleru da otkloni opasnost. Iz odbijene je lopte pucao i Eto'o, ali je pogodio samo reklamu iza gola.

Dugo nakon toga nije bilo pravih prigoda niti na jednoj strani, a tada se samo nekoliko sekunda prije konca sudačke nadoknade, kada je Jose Mourinho već bio na putu prema svlačionici, Walter Samuel othrvao čuvaru negdje na crti jedanaesterca i ubačaj Wesleyja Sneijdera poslao iza, do tada perfektnog, Muslera.

Drugo je poluvrijeme bilo mnogo siromašnije prigodama i dobrim nogometom, Inter se više orijentirao na pokrivanje sredine terena i čuvanje prednosti, dok Lazio prostor koji mu se ukazao nije znao, ili htio, materijalizirati. Rezultiralo je to "umrtvljenjem" igre i predstavom koja je nogometne zaljubljenike malo po malo tjerala sa stadiona.

Nerazzurri su do kraja ipak povećali vodstvo, nakon Maiconovog je kornera glavom poentirao Thiago Motta, no samo to nije moglo umanjiti potpunu nezanimljivost drugih 45 minuta posljednje utakmice 36. kola Serie A. Inter je pobjedom stigao na korak do osiguravanja domicilne titule, jer će se u posljednja dva kola obračunati s Chievom i Sienom, dok će Roma odigrati dvoboje protiv Cagliarija i Chieva.

• Mihalj03.05.2010. u 22:58
    ne mogu reć da me ovo iznenadilo. odvratan klub i još odvratniji navijači.. talog društva, šljam, ne znam koju još riječ da upotrijebim. seljačine zadrte, fašisti, gamad itd. da su mirno pogledali tekmu i kao bar malo navijali pa i radi reda ok. al fućkat svojima i navijat za protivnika.. sramota... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik03.05.2010. u 14:17
    to je to,meni nije jasan taj mentalitet,rađe bih da dinamo bude prvak,a hajduk ostane u ligi nego da dinamo ne bude prvak,a hajduk ispadne u 2. HNL.
  • Obrisan korisnik03.05.2010. u 14:13
    Bez obzira na veliku mržnju najutjecajnijih navijačkih skupina ova dva kluba kroz povijest, nemogu se oteti dojmu da je jednostavno morbidno više mrziti nekoga nego voljeti svoj klub, to samo govori o ljudima koji tako rade. Iako me malo uvrijedilo sto je 'provokator' napisao da je navijač Lazija... [više na forumu]
  • sraka03.05.2010. u 09:15
    Uvijek sam bio protiv toga da mrziš protivnika više nego što voliš svoje. Ovo mi je katastrofa. OK je veseliti se što tvoj najomraženiji protivnik ne slavi, ali zbog toga ići kontra svojih „ljubimaca“ to nikako. To više nema nikakve veze sa sportom ni podržavanjem vlastitog kluba.