Primera División, 35. kolo, 01.05.2010, 22:00 h
Villarreal 1:4 Barcelona
Barcelona

Barcelona potopila žutu podmornicu

Nikola Vlahović • nedjelja, 02.05.2010.

Zadnju utakmicu subotnjeg dijela Primere odigrali su Villarreal i Barcelona. Katalonci su nadigrali Villarreal i već nakon prvog poluvremena imali prednost od tri gola. U nastavku su domaćini igrali puno bolje, ali primili su još jedan gol i samo su uspjeli postići počasni pogodak.

Nakon ispadanja iz Lige prvaka Barcelona se okrenula Primeri gdje drži vrh ljestvice, ali za vratom joj puše Real Madrid. Odmah nakon utakmice protiv Intera, igrači i trener Barcelone izjavili su da im je utakmica protiv Villarreala veoma važna i da ih zanimaju samo nova tri boda. Međutim, igračima žute podmornice također trebaju bodovi u borbi za Europsku ligu, ali nakon prvih 45 minuta utakmica na El Madrigalu bila je riješena.

Barcelona je odmah silovito krenula i već u drugoj minuti dobro je pucao Xavi, ali njegov udarac blokirala je domaća obrana. U četvrtoj minuti utakmice veliku pogrešku napravio je vratar Barcelone Victor Valdes. Naime, Valdes je istrčao na jednu loptu, kratko je odbio i lopta je došla do Nilmara, napadač domaćina pucao je na prazan gol, ali nije uspio pogoditi mrežu Barcelone. Drugu veliku priliku Nilmar je propustio u sedmoj minuti. Ponovno se našao u lijepoj prilici, ali i ovaj put puca neprecizno.

Ipak, Barcelona je povela u 18. minuti, a strijelac je bio Lionel Messi. Argentinac je prihvatio loptu Xavija, okrenuo se i iz kosa zabio za vodstvo svoje momčadi. U 33. minuti Barcelona je imala prednost od dva gola. Majstorski je slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo Xavi. Lopta je preletjela živi zid i uz desnu vratnicu ušla u gol. Vratar Villarreala Lopez bio je nemoćan.

Odlično prvo poluvrijeme Barca je okrunila i trećim pogotkom. Bojan Krkić uzeo je loptu na tridesetak metara od domaćeg gola, odlično prešao Rodrigueza te se sjurio u punom sprintu i lagano svladao Lopeza za veliku prednost Barcelone. Katalonci su imali malih problema na početku utakmice, ali onda su preuzeli igru i sasvim nadigrali Villarreal i pitanje pobjednika riješili već nakon prvih 45 minuta.

Domaćini su dobro krenuli u drugo poluvrijeme i u 47. minuti mogli su smanjiti rezultat. Nakon kornera pucao je Joan Capdevila, ali vratar Barcelone uspio je uz manje poteškoće obraniti njegov udarac. U 55. minuti udarac je isprobao Sergio Busquets, ali veznjak Barce puca neprecizno. Uspio je Villarreal u nastavku utakmice malo stati na loptu i prekinuti nekoliko gostujućih napada i to im se isplatilo u 67. minuti.

Dobru kontru odigrali su domaćini, a na asistenciju Nilmara obrani Barcelone utekao je Joseba Llorente i lukavo zabio za smanjenje rezultata. Tri minute nakon toga ponovno je Barcelona mogla imati tri gola prednosti. Odlično je s vrha šesnaesterca pucao Messi, ali lopta odlazi tik uz lijevu vratnicu domaćeg gola. Victor Valdes u 77. minuti ponovno je istrčao sa svog gola i loše ispucao loptu, ali ni ovaj put igrači Villarreala nisu uspjeli iskoristiti njegovu pogrešku.

Pred kraj utakmice u odličnoj šansi našao se Bojan, međutim, mladi napadač Barcelone pucao je pored gola. Ipak, tri minute prije kraja utakmice Barca je došla i do četvrtog pogotka. Na asistenciju Alvesa loptu je iza vratara Villarreala poslao Messi. Bio je to drugi pogodak Argentinca na večerašnjoj utakmici, odnosno 29. u ovoj sezoni. Fenomenalnu utakmicu odigrala je Barcelona večeras i sasvim zasluženo došla do nove pobjede.

• Obrisan korisnik02.05.2010. u 20:30
    Završit ovo a sljedeće sezone po novu Ligu prvaka!
  • Obrisan korisnik02.05.2010. u 20:16
    xavi igrac utakmice definitvno!!jos pod ozljedom..
  • Obrisan korisnik02.05.2010. u 01:31
    U 93. minuti Guardiola pri rezultatu 1-4 (gotova utakmica za 18 sekundi) gleda kako mu igraci stoje na terenu. Potpuno uzivljen u utakmicu i polozaj svojih igraca. Kao da je peta minuta susreta.
  • Obrisan korisnik02.05.2010. u 00:21
    bogme dojmljivo.....još im preostaje gostovanje u Sevilli i ako to uspješno apsloviraju nema sumnje da će biti novi prvaci.....