Marin Pintur • nedjelja, 02.05.2010.

Osasuna se pokazala kao vrlo tvrd orah za nogometaše Reala. Čak su dvaput vodili, da bi Ronaldo pogotkom u 89. minuti riješio pitanje pobjednika. Sevilla i Mallorca, momčadi koje se bore za četvrto mjesto, su upisale vrijedne pobjede protiv teških protivnika.

Dvoboj između Reala i Osasune je krenuo šokom za skoro sve prisutne na Bernabeuu jer već u osmoj minuti Osasuna je povela. Podjednake zasluge za taj pogodak idu Raulu Albiolu koji je kardinalno pogriješio, te strijelcu Carlosu Arandi. On je iskoristio poklon Albiola, prešao Casillasa i poslao loptu u praznu mrežu. Real je odgovorio velikim pritiskom, a prilike su propuštali Ronaldo i Kaka.

Prvo izjednačenje je stiglo u 25. minuti, strijelac je bio Cristiano Ronaldo. Solo prodorom je došao do ruba kaznenog prostora gostiju i preciznim prizemnim udarcem matirao vratara Osasune Ricarda. Međutim, gosti su do kraja poluvremena pokazali izrazito dopadljivu igru, štoviše, bili su opasniji i konstantno radili pritisak na zadnju Realovu liniju obrane.

Posljednje minute prvog dijela su ponudile velika uzbuđenja. Gosti iz Pamplone su opet došli u prednost u 43. minuti. Nakon gužve u Casillasovom prostoru, Aranda je odlično asistirao Vadoczu koji je efektno iz voleja doveo svoju momčad u vodstvo. Real je odgovorio nakon samo dvije minute. Xabi Alonso je centrirao pred vrata Osasune gdje se lijepo snašao Marcelo te udarcemglavom između dvojice braniča poravnao rezutat.

Početak drugog poluvremena nije bio toliko uzbudljiv kao minute prije odmora, samo su udarcima iz daljine zaprijetili Ronaldo, Kaka, te Higuain. Osasuna je svoje prilike za bod(ove) propustila u 60. i 67. minuti. Prvo je nakon udarca iz kuta Casillas obranio Arandin udarac iz blizine, a pravo je čudo što su Baski propustili u 67. minuti. Dva su igrača išla sama prema Casillasu, da bi Shojaei zamalo zakasnio na loptu i traljavo pucao pored praznih vrata.

Sve do samog kraja dvoboja nije bilo ozbiljnijih prilika. Ipak, u 89. minuti Real dolazi do velike pobjede. Gonzalo Higuain je odlično ubacio loptu pred vrata Osasune. Tamo se našao Cristiano Ronaldo kojemu nije bilo teško s nekoliko centimetara ubaciti loptu u mrežu. Tko zna, možda upravo taj pogodak donese naslov prvaka u Madrid.

Sevilla je došla do vrlo važna tri boda u borbi za četvrto mjesto. Žrtva je bio madridski Atletico kojemu je Primera trenutno zadnja na listi prioriteta. Naime, Madriđane čekaju dva finala, Kupa Kralja i Europske lige. Po sunčanom vremenu, gledatelji su imali priliku vidjeti čak tri pogotka u otvaranju utakmice.

Peta minuta je donijela vodstvo Seville. Nakon udarca iz kuta, najspretniji je bio Luis Fabiano i uspio zatresti mrežu gostiju. Samo tri minute je trebalo Atleticu za odgovor, a strijelac je bio Tiago. Ipak, ni taj rezultat nije dugo stajao na semaforu na Sanchez Pizjuanu. U 13. minuti Alvaro Negredo je bio siguran s bijele točke za novo vodstvo domaćih. Ista situacija je viđena u 40. minuta, opet je Negredo postigao pogodak iz kaznenog udarca i tako postavio konačni rezultat.

U posljednjoj utakmici kola Mallorca je napravila veliki korak ka osvajanju četvrtog mjesta i zauzimanju pozicije u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Nogometaši s Baleara su došli do pobjede na vrlo teškom gostovanju u Bilbau. Zanimljivo, sva četiri pogotka su postignuta u razdoblju od 43. do 52. minute. Gosti su poveli u 43. minuti preko Castra, ali se na odmor otišlo s remijem zahvaljujući Llorenteu. Ipak, Mallorca pitanje pobjednika rješava na početku drugog dijela pogocima Nunesa i Aduriza.

• Obrisan korisnik03.05.2010. u 06:42
    gledao sam ovu utakmicu i real mi nije ni malo djelovao kao netko ko će pobjediti vrlo jaku mallorcu na njihovu terenu... ali svi znamo da je to real i da protiv manjih klubova dobije uvijek kada treba... odlučit će se prvak možda već i u idućem kolu a ako ne tada onda će se u sevilli odlučivat
  • Obrisan korisnik03.05.2010. u 01:00
    oni sami sebe u probleme ubace...gle prvi gol
  • beaver02.05.2010. u 23:50
    izgleda da se Real muci doke je barca (gledao sam tekmu) sa lakocom pomela villareal 4:1