Bordeaux pronašao žrtvu, Sertiću 72 minute

Maja Giljanović • nedjelja, 02.05.2010.

Nakon što su od mogućih 18 na posljednjih šest prvenstvenih utakmica osvojili jedan bod Žirondinci su u 35. kolu žrtvu pronašli u Toulouseu i u Le Championnatu pobijedili prvi put nakon 21. ožujka. Prvi put upravo od utakmice protiv Lillea na travnjak se vratio i potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić i svidio se u 72 minute koliko mu je dao trener Laurent Blanc.

Igrači Bordeauxa posljednji su put tri boda u Le Championnatu osvojili prije dulje od mjesec dana kad su na Chaban-Delmasu 21. ožujka pobijedili Lille (3:1) i zbog samo jednog boda osvojenog u sljedećih šest ispali iz utrke za prvaka, sve je izvjesnije da su ispali i iz utrke za plasman u Ligu prvaka, a kroz ruke im curi i plasman u Europsku ligu.

U utakmici protiv Toulousea nije bilo prostora za neuspjeh i Žirondinci su odgovorili imperativu. Preuzeli su inicijativu od prvog napada i nisu je ispuštali, gol odluke je u 17. minuti postigao Ciani, a prednost Bordeauxa je mogla biti i opipljivija samo je Plašil u 86. minuti pogodio stativu.

Na travnjak se nakon ozljede protiv Lillea 21. ožujka vratio i potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić, odigrao je zapažene 72 minute, u 34. je minuti primjerice odlično nabacio za Henriquea, ali je Brazilac bio zamalo neprecizan.

Lille ne odustaje od drugog mjesta i izravnog plasmana u Ligi prvaka. Golovima Cabayea, Gervinha i Fraua slavili su protiv Nancyja 3:1 i Auxerreu se tri kola prije kraja primakli na tri boda. Teoretski mogu prestići i Marseille mada se ne zanose snovima o tituli, prednost Olympiquea je osam bodova i koliko god matematički postojale šanse, praktički je nezamislivo da igrači Didiera Deschampsa u preostale tri utakmice protiv Rennesa i Grenoblea na Velodromeu te u Lilleu mogu prokockati sve za što su na proljeće naporno radili.

Pun plijen su osvojili i Lens i Sochaux. Suigrači Vedrana Runje golovima Akalea, Jemaae i Maoulide (2) su slavili u Saint-Etienneu (4:1), a Sochaux je autogolom Brianda i golom Gavanona na spavanju uhvatio Rennes (2:1). Bod u gostima su osvojili Lorient u Valenciennesu (0:0) i Nice u Boulogne-Sur-Meru, Nice je vodila 3:0 samo da bi Blayac u 80., Kapo u 88. i Cuvillier u 90. izjednačili na 3:3.