Auxerre 0:0 Marseille
Marseille

Auxerre i Marseille bez golova

Maja Giljanović • petak, 30.04.2010.

Pobjedom u Auxerreu Marseille bi se "svetom Gralu" prvi put nakon 1992. približio na samo dva boda, a pobjedom protiv Marseillea Auxerre bi širom otvorio utrku za prvaka i udaljio se od najbližih pratitelja za Ligu prvaka. Na koncu ni jedni ni drugi nisu pobijedili, derbi utakmica 35. kola Le Championnata na l'Abbe Deschampsu je završila i bez golova i bez pobjednika.

Prednost Marseillea ispred Auxerrea nakon derbi utakmice 35. kola Le Championnata ostala je pet bodova, ali broj preostalih utakmica se smanjio na tri i Olympique je sve bliži prvoj tituli prvaka u Francuskoj od 1992. i prvoj tituli prvaka uopće nakon slavlja u Kupu prvaka protiv Milana 1993.

Marseille se nakon sedam prvenstvenih pobjeda uzastopce zadovoljio bodom, gosti su strpljivom obranom neutralizirali napad koji je u posljednje dvije utakmice postigao sedam golova (Toulouse 3:0, Lorient 4:1) i zaustavili i Jelena i Oliecha i Niculaea i Birsu.

U prvom poluvremenu Marseille je bio bolji, inicijativa i posjed lopte su bili u nogama igrača , a najbolju je šansu prokockao Lucho Gonzalez, Argentinac je pucao u 21. minuti, ali budan je bio Sorin. U drugom poluvremenu Auxerre je blizu vodstvu bio u 46. minuti samo što je udarac Jelena krajnjim naporom blokirao Diawara, a za goste je Brandao bio neprecizan i u 61. i u 67. minuti.

Meč-loptu je za Auxerre uz uzdah 21,000 navijača na l'Abbe Deschampsu propustio Jelen. Contout je izvrsno probio po desnoj strani, izdržao napad Heinzea i sjajno centrirao, ali Jelen je zakasnio za trepavicu i ostao bez svog 14. gola sezone.