Montpellier 0:1 Lyon
Lyon

Lovrenu 90 minuta, Lyonu pun plijen

Maja Giljanović • nedjelja, 02.05.2010.

Utjehu za eliminaciju iz Lige prvaka Lyon je pronašao u 35. kolu Le Championnata. Lavovi su protiv Montpelliera pobijedili prvi put nakon pet utakmica uzastopce u svim natjecanjima bez slavlja, a pun plijen ih je vratio na kurs za Ligu prvaka.

Nakon pet utakmica uzastopce u svim natjecanjima bez poraza i eliminacije u polufinalu Lige prvaka bez ispaljenog metka protiv Bayerna (ukupno 0:4) Lyon se na pobjedničku stazu vratio u 35. kolu Le Championnata u Montpellieru.

Lille je poslijepodne osvojio tri boda protiv Nancyja (3:1) i na trećem mjestu ispred Lyona otvorio pet bodova prednosti, pojačao pritisak, ali Lavovi za koje je svih 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren na La Mossonu su odgovorili izazovu i slavili golom bivše Lilleove zvijezde Michela Bastosa iz 71. minute.

Mogla je pobjeda gostiju biti i izraženija samo što je Lisandro u 41. minuti pogodio stativu, ali mogli su je na koncu i prokockati kad je Lovren u drugoj minuti nadoknade zamalo prevario Llorisa, vraćajući loptu svom golmanu bivši je dinamovac lobao francuskog reprezentativca, ali je lopta završila tik uz okvir gola.

Lyon je od večeras četvrti dva boda uz utakmicu manje (Monaco) iza Lillea i pet bodova uz utakmicu manje iza Auxerrea, a Montpellier koji je u ožujku bio u igri za titulu nakon osvojena samo četiri od mogućih 18 bodova pao je na šesto mjesto i trenutno je izvan Europe.