Fenjeraš postidio finaliste Kupa

Maja Giljanović • utorak, 27.04.2010.

Priprema finalista Coupe de Francea za subotnje finale na Stade de Franceu nije prošla kako su je zamislili u Monacu i PSG-u. U unaprijed odigranim utakmicama 35. kola Le Championnata Monaco je protiv davljenika Le Mansa spasio bod, a Parižanima je lekciju očitao odavno otpisani Grenoble. Protiv PSG-a posljednjih je 15-ak minuta odigrao i Josip Tadić.

Krasan su dar za prvu utakmicu nakon petomjesečnog izbivanja zbog teške ozljede gležnja svom golmanu Gregoryju Coupetu poklonili igrači PSG-a. 37-godišnji veteran četiri je puta morao po loptu u mrežu, a Parižani su gostovali u Grenobleu.

Odavno otpisani Grenoble od posljednjih je 15 mogućih bodova osvojio samo jedan (2:2 protiv Sochauxa prije 10 dana), izgubili su od Lyona (0:2), Lorienta (1:2), Toulousea (0:4) i Nice (1:2), ali su zadovoljštinu dobili protiv finalista Kupa. Parižani u subotu protiv Monaca igraju za četvrti Coupe de France u povijesti kluba, trener Kombouare je izveo kombinirani sastav (20-godišnji Makonda je primjerice zaigrao tek drugi put ove sezone), ali predstava koju su pružili podno Alpa ne služi im na čast.

Nonšalanciju gostiju fenjeraš je majstorski iskoristio i ostvario tek četvrtu ovosezonsku pobjedu i prvu nakon 2:0 u Nancyju koncem veljače (slavili su i protiv Auxerrea 5:0 i Toulousea 1:0). Coupeta nije probušio Josip Tadić koji je odigrao posljednjih 15-ak minuta, ali jesu redom Batlles u 26., Dieuze u 44., Akrour u 65. i Ljuboja u 68. minuti i gol-razliku poboljšali na -30.

Ni Monaco se nije proslavio. Dojučerašnji suigrači ponovno dinamovca Darija Šimića gubili su bez Jerka Leka na svom Louisu II od Le Mansa od 10. minute i vodstva Dossevija do 48. i izjednačenja Maazoua. Niti se Monaco ispunio samopouzdanjem za subotu i lov protiv PSg-a na prvu titulu nakon Liga-kupa 2003., niti je Le Mans produljio nadu za izbjegavanjem posljednjih mjeseci neizbježnog. Tri kola prije kraja za Saint-Etienneom zaostaju sedam bodova, a Les Verts imaju i utakmicu više.

Od ostalih osam utakmica 35. kola sedam ih se igra u nedjelju, a derbi kola je u petak u Burgundiji između prvoplasiranog Marseillea i prvih pratitelja Auxerrea (domaćin za Olympiqueom zaostaje pet bodova).