Šibenčani bolji od Mladosti

Ivana Jurica • srijeda, 12.05.2010.

Treću pobjedu u kvalifikacijama za prvoligaški status ostvarili su košarkaši Šibenika. Oni su na Baldekinu sa 81:63 pobijedili zagrebačku Mladost revanširavši im se tako za nedavni poraz u Zagrebu. Tom pobjedom Šibenčani su skočili na treće mjesto na tablici, ali za ostanak u prvoligaškom društvu osim svojih pobjeda trebat će im i kiks Alkara ili Kvarnera.

Domaćini odlično ulaze u utakmicu. Na krilima raspoloženog Nikole Vladovića već u trećoj minuti imaju deset koševa prednosti (13:3). Zagrepčani teško pronalaze put do koša, a često i gube lopte. No, u drugom dijelu četvrtine uspijevaju ipak povezati konce i zaustaviti daljnje odvajanje domaćina. Šibenik je tricom Marka Sandrića zaključio četvrtinu, rezultat je 22:12.

Serijom 7:0 Šibenik otvara drugu četvrtinu. A nakon trice kapetana Maleša u 13. minuti prvi put dolaze do +20 (34:14). Bjesnio je na svoje igrače gostujući trener Srećko Medvedec, ali prave reakcije na terenu nije bilo. Do odlaska na odmor Mladost se jednom približila na -11 (38:27), ali do poluvremena prednost je ponovno narasla na 20-ak koševa (50:31).

Bez statistike

Kao i u susretu protiv Kvarnera i ovoga puta službene statistike nije bilo. U utakmici koju je promatralo niti 100 gledatelja (na samom početku susreta bilo ih je tek 45!) novinari su još jednom ostali bez egzaktnih podataka o učinku svakog pojedinca. Razlog je uobičajen kad je šibenski prvoligaš u pitanju ove sezone – nedostatak novca.

Uvjerljiva prednost domaćina nije se topila niti u trećoj četvrtini. U utakmici koju je obilježilo dosta izgubljenih lopti i pogrešaka domaći je trener Zoran Kalpić vrlo solidnu minutažu pružio i domaćim poletarcima – Mirčeti, Širku i Gracinu. Niti to gosti nisu iskoristili. S četiri uzastopna koša Sandrića na semaforu je na kraju treće četvrtine svjetlilo 70:47.

Najveću prednost domaćini su imali početkom četvrte četvrtine - +28 (76:48). Kako je pitanje pobjednika već na početku bilo riješeno domaći trener Kalpić u igru je ponovno uvodio najmlađe prvotimce. Mladost je to uspjela tek malo iskoristiti, samo za smanjenje konačne pobjede domaćina od 81:63.

U sljedećem kolu Šibenčani na Baldekinu dočekuju Međimurje, dok Mladost dočekuje Belišće.