Sa Žorićem do pobjede

Vedran Babić • srijeda, 12.05.2010.

U posljednjoj utakmici 13. kola Lige za prvaka rasterećeni Zagreb CO je na gostovanju kod Svjetlosti slavio s uvjerljivih 22 razlike. Kažemo rasterećeni jer Mravi više nemaju niti teoretske šanse za treće mjesto uoči doigravanja.

Predvođeni sjajnim Lukom Žorićem košarkaši Zagreba su pobjedom 98:76 odradili gostovanje u Slavonskom Brodu i tako stigli do omjera 9-4, koji je inače dijametralno suprotan onome kojeg imaju košarkaši iz Broda. Žorić je uz šut za dva 9/11 postigao 18 koševa i uhvatio čak 14 skokova, od čega svih 14 obrambenih i na taj način dao veliki obol trijumfu svoje momčadi.

Prve ozbiljnije prednosti Zagreb se domogao u osmoj minuti kada je uz raspoloženog Žorića serijom 10:0 poveo 19:11. Domaćina je u igri držao Matej Karlović koji je početkom druge četvrtine smanjio na 23:21. Ipak, Zagreb se potom ponovno odvaja i u 15. minuti na semaforu je već plus 12 (26:38). Od toga trenutka gosti se više nisu osvrtali i na poluvremenu su imali komfornih 17 koševa viška (52:35) zahvaljujući trici Krunoslava Simona.

Isti igrač ponovno je postigao tricu i odveo svoju momčad na plus 29 u 26. minuti (70:41). Granicu od 30 koševa razlike prvi je probio Vladimir Krstić u samoj završnici treće četvrtine kada je pogodio za 75:45, a isti je igrač u posljednjoj akciji tog perioda pogodio tricu za rekordnih 81:45. Do kraja utakmice Mravi su malo pustili papučicu gasa i završilo je s 98:76.

Osim Žorića, u sastavu Zagreba 18 koševa je postigao i Simon. Kod domaćina, već spomenuti Karlović je bio najefikasniji s 24 poena, a pratio ga je Fran Pilepić sa 17. U posljednjem kolu Zagreb u Trnskome dočekuje vodeću Cibonu, a Brođani idu u goste trećeplasiranoj Cedeviti.