Deseta pobjeda Cedevite

Edvard Burić • utorak, 11.05.2010.

Košarkaši Cedevite pobjedom u Krapini (96:77) protiv Zaboka i teoretski su osigurali treću poziciju uoči polufinala prvenstva te na taj način osigurali nastup u NLB ligi iduće sezone...

Cedevita je pobjedom u 13. kolu Lige za prvaka u susretu protiv Zaboka ubilježila svoj deseti uspjeh u hrvatskom prvenstvu i time došla do sasvim sigurne treće pozicije budući da ih četvrti Zagreb CO više niti teoretski ne može prestići.

Utakmica je odigrana u Krapini na inzistiranje Zaboka koji na taj način želi popularizirati košarku na prostoru županije iz koje dolazi. Iako svoje domaće utakmice igraju u Bedekovčini, protiv Darde domaćini su bili u Pregradi, a Cedevitu su ugostili u Krapini. Ove dvije utakmice izvan matične dvorane sasvim sigurno će povećati zanimanje ljudi u Krapinsko-zagorskoj županiji za košarku.

U utakmicu je bolje ušao Zabok koji kontinuirano vodi od početka utakmice. Cedevita je košem Baždarića uspjela izjednačiti na 17:17, a onda domaći sastav radi seriju i četvrtinu završava s plus osam (25:17).

Koševima Kuljanina s linije slobodnih bacanja Zabok vodi za deset (27:17) početkom druge četvrtine. Igrači Cedevite vidjeli su da je vrag odnio šalu i s dvije trice Rudeža i jednom Subotića vrlo brzo su neutralizirali prednost Zaboka i došli na 27:26.

Gosti su potom preuzeli inicijativu i vodili za pet (36:31). Ipak, Zabok se nije predao i poluvrijeme je završio s minimalnom prednosti na svojoj strani - 44:43.

U trećoj četvrtini Cedevita pokazuje zašto je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka. Zabok nije imao dovoljno snage, Cedevita je podigla ritam, u napadu je igrala koncentrirano i precizno, a u obrani čvrsto i borbeno. Nakon 30 minuta na semaforu je pisalo 60:75.

Posljednjih deset minuta neizvjesnosti nije bilo, a razlika se nije spuštala ispod deset. Zabok se borio i još nešto pokušavao, ali nije uspio ozbiljnije priprijetiti Cedeviti koja je povećala razliku i rutinski utakmicu privela kraju.

U završnih 96:77 najviše su ugradili Bariša Krasić s 30 koševa i Damjan Rudež s 23 postignuta koša. U momčadi Zaboka najbolji je bio Ante Krapić s 24 koša i deset skokova.