Trogirani se izvukli

Branimir Korać • utorak, 11.05.2010.

Košarkaši Trogira u 13. kolu Lige za prvaka košarkaša svladali su momčad Vrijednosnica iz Darde 91:89. Trogirani su veći dio utakmice bili u prednosti, u drugom dijelu su ih gosti dostigli i tek u završnici domaćin je upisao pobjedu...

U derbiju začelja Lige za prvaka košarkaša Trogir je svladao Vrijednosnice OS iz Darde i prepustio im posljednje mjesto. Trogiranima je ovo druga pobjeda u Ligi za prvaka dok su Vrijednosnice ostale na tek jednoj i to upravo protiv Trogira u Dardi.

Susret ova dva protivnika nije imao nekog velikog rezultatskog značaja, no obje momčadi željele su do pobjede i na taj način izbjeći tu posljednju poziciju. Trogirani su bili ti koji su na kraju imali više mirnoće i upisali pobjedu.

U izjednačenom susretu prvo odvajanje domaćin je imao u prvoj četvrtini kada je serijom 7:0 pobjegao na 23:16. To su bez većih problem,a održavali te su početkom druge četvrtine uspjeli po prvi put doći i na dvoznamenkastu prednost. Potpuna dominacija Trogira nastavila se do poluvremena, a sredinom druge četvrtine imali su i najviših 45:30.

U drugom poluvremenu Darda se probudila i nakon trice Drezge u 22. minuti za 58:43 gosti su složili seriju od čak 18:2 i posve se vratili u utakmicu.

Tijekom posljednje četvrtine Darda je bila ta koja je bila bliža pobjedi, imala je u 39. minuti prednost 87:80 i činilo se kako će slaviti, ali trice Bilića i Bizace vratile su Trogir.

U posljednjoj minuti Komadina je ubacio samo jedno bacanje za 89:88, nakon toga su domaćini krenuli u svoj posljednji napad, a Alujević je tri sekunde prije kraja ubacio tricu za pobjedu.

U domaćem sastavu Toni Bizaca je ubacio 21 poen, a 18 poena ubacio je Anto Bilić (6/10 trica). Kod gostiju Kamaldin Gamma je ubacio 20 poena uz osam skokova, a po 15 poena dodali su Krolo i Čamagajevac.