Balingen Weilstetten bliže ostanku

Matej Milanović • petak, 14.05.2010.

30. kolo rukometne Bundeslige nije donijelo promjene na vrhu, ali je zato pri dnu ljestvice Balingen Weilstetten upisao veoma važnu pobjedu protiv Düsseldorfa. U borbi za četvrto mjesto je pak Rhein Neckar Löwen nadigrao Göppingen...

Hamburg je bez problema zadržao vrh rukometne Bundeslige i u 30. kolu. U goste im je došao Wetzlar koji je već nakon šest minuta gubio 6:1. U nastavku utakmice je razlika narasla i na deset golova, 21:11, a u zadnjih šest minuta su domaći napravili seriju od 5:0 i došli do konačnih 31:19. Stefan Schröder je zabio šest golova, Blaženko Lacković tri, Igor Vori dva, a Domagoj Duvnjak jednog.

Kiel se pak protiv Lübbeckea mučio sve do 36. minute. Tada su Zebre serijom od četiri gola pobjegle na 23:19 Gosti se iz toga više nisu vratili i razlika je do kraja utakmice nastavila rasti sve do završnih 34:26. Dominik Klein je kod Kiela upisao pest golova, a kod Lübbeckea ih je osam realizirao Arne Niemeyer. Četiri kola prije kraja prvenstva, Kiel ima još bod zaostatka za HSV-om, a najbolju šansu za prelazak imat će 22. svibnja u međusobnom susretu s Hamburgom.

U Karlsruheu igrao se međusobni okršaj Rhein Neckar Löwena i Göppingena, kojim su Lavovi mogli preuzeti od Göppingena četvrtu poziciju. Domaći su, nakon slabijeg starta, došli do četiri gola prednosti. Gosti su uspjeli odmah reagirati i doći na -2, ali je u završnici poluvremena domaća momčad zaredala četiri gola i pobjegla na 17:11. Time je dvoboj praktički riješen. Naime, do kraja se gosti više nisu vratili na manje od šest golova minusa. Do pobjede je domaće predvodio Uwe Gensheimer s devet golova, od čega jedan sedmerac.

Jako bitnu pobjedu ostvario je i Balingen Weilstetten. S druge strane je bio Düsseldorf kojem je trebala pobjeda kako bi povećao svoje nade u opstanak i kako bi se približio na dva boda od 15. pozicije, koju drži upravo Balingen Weilstetten. Nakon početnog izjednačenja, domaći su preuzeli inicijativu i do 21. minute su poveli 12:7. Do odmora je Düsseldorf smanjio na tri gola minusa, ali je katastrofalan početak drugog poluvremena (0:4) odnio sve nade u povratak.

Do kraja dvoboja Balingen je kontrolirao rezultat i upisao pobjedu kojom se udaljio na tri boda od 16. mjesta. Za pobjednike je čak deset golova zabio Benjamin Herth, od čega sedam iz sedmeraca. U redovima Düsseldora ih je pak osam upisao Andrej Kogut.

Bodove u borbi za opstanak tražio je i Minden protiv Hannover Burgdorfa. Domaći su imali inicijativu sve do 25. minute. Tada je uslijedila serija od četiri gola gostiju koji su poveli 14:12, a na poluvrijeme su otišli s +1. Hannover Burgdorf je razliku uspješno održavao sve do posljednje četiri minute. Minden je u svega dvije minute uspio zabiti tri gola i izjednačiti na 26:26 90 sekundi prije posljednje sirene.

Gosti su potom prekinuli seriju domaćih i poveli, ali je Moritz Schäpsmeister ipak izjednačio golom za 27:27, 20 sekundi prije kraja. Kod Mindena je devet golova, od čega tri sedmerca, zabio Rene Madsen, dok je kod Hannover Burgdorfa sedam pogodaka upisao Torge Johannsen.

Gummersbach je protiv Lemga rano poveo tri razlike, a nakon što su gosti izjednačili, došao je i do 14:10, serijom od tri gola. Gummersbach je na odmor otišao sa četiri gola prednosti te je do kraja utakmice kontrolirao rezultat. U 57. minuti domaći su došli i do najveće prednosti, 29:21, a nakon toga su se malo opustili i dali Lemgu da ublaži poraz.

Vedran Zrnić je zabio tri gola iz igre i tri sa sedam metara, dok je Drago Vuković upisao četiri pogotka. Ovom pobjedom je Gummersbach učvrstio šestu poziciju, budući da sad ima pet bodova pred Lemgom i doveo se na dva boda od četvrtoplasiranog Rhein Neckar Löwena.

Flensburg je kod Dormagena, koji se još bori za opstanak, iskoristio poraz Göppingena i pobjegao na tri boda od četvrtog mjesta. Gosti su vodili od samog početka, a do kraja prvog dijela su skupili četiri gola prednosti. U drugom dijelu je Flensburg povećavao razliku i poveo 26:17 u 44. minuti. Dormagen je sedam minuta prije isteka vremena došao na 27:23, a četiri i pol minute prije kraja bilo je samo tri gola razlike.

Ipak, gosti su izdržali i učvrstili treće mjesto, dok je Dormagen sada na tri boda od 15. mjesta. Najbolji strijelci utakmice bili su gostujući Oscar Carlen i Anders Eggert sa sedam golova, iako ih je Eggert čak pet zabio iz sedmeraca.

Berlin je u Elsenfeldu svladao Grosswallstadt i stigao ga na 34 boda. Gosti su krenuli jako dobro i poveli 4:1 u 11. minuti, ali potom nisu tresli protivničku mrežu čak 11 minuta te je Grosswallstadt preokrenuo na 6:4. Berlin je desetak minuta lovio rezultat, a nakon što je izjednačio u 34. minuti, uspio je i povesti u 40. golom Michala Kubisztala za 15:14.

Gosti više nisu ispuštali prednost te su na kraju mirno slavili. Kod domaćih je deset golova, od kojih šest iz sedmeraca, zabio Andreas Kunz. Fantastičan je pak kod Lisica bio Kubisztal s 11 zgoditaka. Ivan Ninčević u gostujućim redovima nije zabio nijedan gol, a promašio je jedan sedmerac.

U zadnjoj utakmici kola je Melsungen slavio s Magdeburgom. Domaći su serijom od pet golova poveli 7:4 u 15. minuti te su do kraja utakmice uspješno držali prednost. Magdeburg je najbliže bio na -1, a najveća prednost Melsungena bila je od šest pogodaka, 25:19. Kod Melsungena je devet golova zabio Alexandros Vasilakis, a jednog je dodao i Dalibor Anušić. Kod Magdeburga je pak deset zgoditaka, od čega dva sa sedam metara, imao Robert Weber.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710