Balingen blizu spasa, Kaufmann zabio 16

Matej Milanović • nedjelja, 16.05.2010.

U 31. kolu rukometne Bundeslige HSV i Kiel su ponovno pobijedili te će u međusobni susret ući s bodom razlike. Balingen Weilstetten je pak važnom pobjedom s Wetzlarom došao na korak od spasa. Igrač kola je svakako Lars Kaufmann koji je za Göppingen zabio 16 golova protiv Dormagena...

U 31. kolu njemačkog rukometnog prvenstva HSV je imao teško gostovanje kod Lübbeckea. Domaći su dobro krenuli u utakmicu i držali su egal prvih 15 minuta. Nakon toga su gosti s tri uzastopna gola došli do 10:7, ali je do poluvremena Lübbecke smanjio na minimalnih 14:13. U nastavku je Hamburg ponovno otišao na tri gola prednosti, a u 44. minuti došao je i do 23:18.

Do kraja dvoboja više nije bilo velikih promjena te je HSV mirno upisao bodove. Kod domaćih je osam golova upisao Arne Niemeyer, a kod HSV-a su po pet golova upisali Hans Lindberg i Marcin Lijewski. Blaženko Lacković dodao je tri gola, Igor Vori dva i Domagoj Duvnjak jednog.

Kiel se po svom starom običaju dugo mučio kod Hannover Burgdorfa da bi na kraju visoko slavio. Domaći su u desetoj minuti vodili tri razlike, a Zebre su se u igru vratile u završnici prvog dijela, serijom od tri gola za 15:15. Gosti su dvoboj riješili sa sedam uzastopnih golova za odlazak na 27:19. Do kraja je Kiel tek rutinski kontrolirao rezultat. Kod domaćina su po pet pogodaka ostvarili Torge Johannsen i Lars Friedrich. Kod Kiela su ih pak šest zabili Henrik Lundström, Daniel Narcisse i Christian Zeitz.

Balingen Weilstetten je kod Wetzlara tražio bodove koji bi ga doveli na korak od spasa. Nakon 14 minuta gosti su vodili 5:1. Wetzlar se uspio vratiti na minimalni zaostatak u više navrata, ali su se gosti vraćali na nekoliko golova prednosti. Najveću prednost je Balingen Weilstetten dostigao u 51. minuti, 22:17. Do kraja utakmice domaći su najviše došli na -2. Kod Wetzlara je šest golova zabio Sven Sö Christophersen, a kod gostiju je pet pogodaka upisao Benjamin Herth, od čega tri sedmerca. Balingen Weilstetten sad ima pet bodova prednosti pred Dormagenom, kad fali još samo tri kola.

Flensburg je zadržao treće mjesto, sa četiri boda prednosti nad četvrtim, zahvaljujući visokoj pobjedi protiv Gummersbacha. Domaći su odmah poveli 6:1. Gummersbach se približio na 11:10 u 22. minuti, no do 36. je Flensburg vratio šest pogodaka prednosti. Do kraja utakmice gosti više nisu uspjeli zabrinuti domaće koji su u završnici dvaput došli do maksimalne prednosti, devet razlike. Kod domaćih je sedam pogodaka upisao Oscar Carlen, a osam ih je kod Gummersbacha realizirao Adrian Pfahl, od čega pet sedmeraca.

Grosswallstadt je kod Düsseldorfa gubio do 20. minute, a pred odlazak na odmor je s tri uzastopna gola poveo 14:11. Razlika se održavala desetak minuta u nastavku nakon čega su gosti počeli povećavati razliku sve do konačnih +8, 27:19. Kod Düsseldorfa je pet pogodaka upisao Frantisek Sulc. Devet ih je pak u Grosswallstadtu realizirao Andreas Kunz.

Visoku pobjedu ostvario je i Göppingen protiv Dormagena. Gosti su dobro igrali sve do 21. minute te su čak vodili 10:7. Nakon toga je, do 33. minute, uslijedila serija Göppingena od 9:1 za veliki preokret. Razlika je u nastavku stalno rasla te su pred kraj dvoboja domaći čak imali i deset golova prednosti, 33:23. Sjajnu utakmicu, sa čak 16 golova, imao je Lars Kaufmann kod Göppingena. Kod Dormagena je pak pet pogodaka upisao Spyros Balomenos.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710