Olympiakos s lakoćom u finale

Branimir Korać • nedjelja, 23.05.2010.

Košarkaši Olympiakosa prvi su finalisti grčkog prvenstva. U polufinalnoj seriji bili su bolji od Marousija u sve tri utakmice i očekivano su dohvatili finale gdje će, ako se ne dogodi čudo, igrati protiv Panathinaikosa...

Minimalan cilj Olympiakosa u grčkom prvenstvu je ispunjen. I ovu sezonu su se plasirali u finale gdje će pokušati prekinuti dominaciju Panathinaikosa i uzeti naslov prvaka. U polufinalu im je prijetio Marousi, bio je blizu pobjede u drugom meču, međutim nije uspio dovršiti susret u svoju korist.

Treći meč bio je posve jednosmjeran. Momčad iz Pireja je od samog početka susreta dominirala, krenula je s 18:5, a već u drugoj četvrtini je imala i više od 20 poena prednosti. U nastavku susreta nije bilo nikakvih problema, domaćin je lako držao visoko vodstvo i na kraju slavio 89:77.

Najbolji kod pobjednika su bili Patrick Beverly s 15 poena, Josh Childress s 14 te Loukas Mavrokefalidis s 13 poena. Nikola Vujčić za 12 minuta ubacio je šest poena (3/5) uz po tri skoka i asistencije. Kod Marousija Jamon Lucas je ubacio 16 poena, a Dimitris Mavroeidis 14 poena uz sedam skokova.