Kleiza izvukao Olympiakos

Tea Lokas • četvrtak, 20.05.2010.

Do omjera 2-0 uz teške je muke došla momčad Olympiakosa u doigravanju za prvaka Grčke. Nakon rutinski odigrane prve utakmice, Marousi je ubacio u višu brzinu i zadao Olympiakosu mnogo problema...

Druga pobjeda Olympiakosa u polufinalu doigravanja grčkog košarkaškog prvenstva došla je teže no očekivano. Marousi je stvorio velike probleme momčadi Nikole Vujčića, no Pirejci su se pod vodstvom trenutno drugog najboljeg strijelca doigravanja Linasa Kleize domogli rezultata 72:73.

Prva četvrtina bila je izjednačena i završena je rezultatom 19:19. U drugoj se događaju najveći problemi za momčad Olympiakosa (41:32) iz kojih se uspijevaju izvući u trećem dijelu povevši s 51:53. Situacija se nije promijenila do kraja utakmice, a tako dramatične posljednje minute susreta zasigurno Olympiakos neće htjeti ponoviti u trećoj utakmici doigravanja koja se igra u subotu. Minutu i 13 sekundi do kraja domaćin je imao 72:67, međutim do kraja susreta gosti rade 6:0 i ubačajem Kleize pet sekundi prije kraja odnose pobjedu.

Sa 17 poena istaknuo se spomenuti Kleiza, dok su po 14 na strani Olympiakosa imali Teodosić i Schortsanitis. Kod Marousija najbolji su bili, također sa 14 poena, Keys i Kaimakoglou. Nikola Vujčić odigrao je solidan susret ubacivši 11 poena, uz četiri skoka i jednu asistenciju.