Trešnjevka 33:23 Osijek
Osijek

Zelene uvjerljive s Osječankama

Željko Kubatka • četvrtak, 27.05.2010.

Rukometašice Trešnjevke i Osijeka iskoristile su prvenstveni prekid radi kvalifikacija reprezentacije da odigraju utakmicu posljednjeg kola u kojoj su domaće rukometašice očekivano visoko slavile…

TREŠNJEVKA – OSIJEK CO 33:23 (13:9)

1. HRL za žene, 26. kolo
Kutija šibica, Zagreb, gledatelja: 100.
Suci: Plentaj - Ružić

TREŠNJEVKA: M. Jug, Zovko 3(1), Mihoviliović 3, Gajić 1, Banely 2, Blažević, Sabljak 3, Pavković, Vidović 1, Džono 7(1), Medak, Blažek 2, Kajfeš 4, Jukopila, Golubić, Knježević 7.
Trener: Boris Dvoršek.

Sedmerci: 1/6
Isključenja: - minuta

OSIJEK CO: Bandalo, Bošnjak 6(2), Krajnović 4, Mijatović 1, Šućur 1, Smoljo, Miškić 2, Jularić 3, Pastar, Crnjac 1, Lovrak, Benelly, Gašić 3, Bednjanec 2(1).
Trener: Branko Ivanuš

Sedmerci: 2/5
Isključenja: 10 minuta

Obje ekipe su odigrale utakmicu zadnjeg 26. kola, rasterećene od briga osvajanja bodova, pa je susret protekao u prijateljskoj atmosferi, iako su gostujuće rukometašice Osijeka igrale deset minuta s igračicom manje. U isključenjima se isticala Ivona Bednjanec koja je tri minute prije kraja zaslužila crveni karton radi treće kazne od dvije minute.

Početak je protekao u ravnopravnoj borbi i izjednačenoj igri. Poslije vodstva Osječanki 7:6 trešnjevačke rukometašice postižu pet golova i prelaze u vodstvo 11:7. S +4 za domaće i završava prvih trideset minuta.

Nakon odmora, domaće u prvih deset minuta odlaze na +8 što je konačno i riješilo pitanje pobjednika. Po sedam golova su postigle Renata Knježević i Dragica Džono, dok je najefikasnija Osječanka, Lidija Bošnjak, postigla šest golova.

Slavonske rukometašice će sezonu završiti u Koprivnici gdje igraju utakmicu zadnjeg kola s Podravkom Vegetom, u srijedu drugog lipnja.