Meksiko se sprema "petardom"

Borna Rupnik • ponedjeljak, 31.05.2010.

Najbolji meksički nogometaši svoje su pripreme uoči odlaska u Južnoafričku Republiku nastavili u Njemačkoj protiv Gambije. Upisali su uvjerljivu pobjedu...

Nogometna reprezentacija Meksika lakoćom se obračunala s izabranom vrstom Gambije. U prijateljskoj su ih utakmici svladali rezultatom 5:1, premda su na poluvremenu vodili samo 1:0.

Taj je pogodak bio djelo Javiera Hernandeza, novog stanovnika Old Trafforda. Isti je igrač udvostručio vodstvo Meksika u 50. minuti, a ulogu dvostrukog strijelca potom je preuzeo i Adolfo Herrera Bautista.

Posljednji je gol za Meksikance bio djelo Alberta Medine, a počasni pogodak za Gambiju postigao je Ebrima Sohna. Meksiko će igrati već na samom otvaranju Svjetskog prvenstva 11. lipnja, kada će odmjeriti snage s domaćinima.