Dodig promarširao u drugo kolo

Ivor Krapac • utorak, 22.06.2010.

Ivan Dodig iskoristio je odličan ždrijeb i uvjerljivo prošao u drugo kolo Wimbledona. Dodig je nastavio niz iz kvalifikacija pobjedom bez gubitka seta protiv Španjolca Oscara Hernandeza...

Nakon što se do glavnog turnira probio kroz kvalifikacije, Ivan Dodig nije pokleknuo ni u svom prvom nastupu u karijeri u glavnom ždrijebu Wimbledona. Suparnik je bio idealan za travu, 32-godišnji Španjolac Oscar Hernandez, 125. na svijetu, Ivan je objektivno bio favorit za prolazak dalje, a tu svoju ulogu opravdao je sa 6:1, 6:3 i 6:3 za samo sat i pol igre.

Hernandez je sve najvažnije u dugoj karijeri napravio na zemlji, omjer pobjeda i poraza na travi mu je prije ovog ogleda bio 1-8, a da će pretrpjeti i deveti poraz u deset mečeva na ovoj podlozi, najavio je jednosmjerni prvi set. Hrvatski kvalifikant napravio je prvi od potrebna tri koraka prema pobjedi uz dva breaka, za 2:0 i 5:1.

U nastavku meča išlo je nešto teže, ali ne puno. Ivan je u drugom i trećem setu rano prošao dva teška izazova na servisu, držeći za 1:1 u drugom nakon 15:40, a 1:0 u trećem nakon 0:40, dok je ključne stvari na putu do osiguranja pobjede napravio u kasnijoj fazi oba seta. U drugoj dionici prošao je s dva breaka nakon 3:3, a u trećoj uz ključni break u šestom gemu, za vodstvo od 4:2.

Vrlo uvjerljiva pobjeda Ivanu je druga u karijeri u glavnom ždrijebu nekog Grand Slam turnira. Prvu je dohvatio početkom sezone na Australian Openu, kada je također prošao kvalifikacije i na startu išao na Španjolca, a tada je slavio uz preokret nakon 0-2 u setovima protiv Juana Carlosa Ferrera.

Pored toga, 25-godišnjaku iz Međugorja je ova pobjeda bila prva koja će se službeno pisati na travi s obzirom da je sve ranije proslavio u kvalifikacijama, tri na putu do ovogodišnjeg wimbledonskog glavnog ždrijeba i jednu lani u kvalifikacijama Hallea, kada je u prvom kolu prošao Michaela Berrera.

Dodig je, tako, popravio loš dojam koji su u ponedjeljak ostavili porazi Marina Čilića i Ivana Ljubičića bez osvojenog seta, sada je jedini preostali muški hrvatski adut na londonskoj travi, a idući izazov bit će mu puno jači od Hernandeza. U drugom kolu srest će se s 18. nositeljem, Amerikancem Samom Querreyjem, nedavnim pobjednikom Queen's Cluba, koji je prvu prepreku prošao predajom Ukrajinca Serhija Stahovskog, prošlotjednog pobjednika Hertogenboscha, kod zaostatka od 7:6(4), 6:3 i 2:1.

Tenisači, prvo kolo: Dodig (Hrvatska, Q) - Hernandez (Španjolska) 6:1, 6:3, 6:3.