Križancu 90 minuta u slavlju Zenita

Maja Giljanović • subota, 10.07.2010.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivica Križanac je sudjelovao svih 90 minuta u prvoj utakmici nakon stanke i pobjedi Zenita u Vladikavkazu protiv Alanije, pobjednici Kupa u 12. su se kolu prošetali, slavili 3:1 i od prvih se pratitelja CSKA odvojili na sedam bodova.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivica Križanac sudjelovao je svih 90 minuta u šetnji Zenita kroz Vladikavkaz, pobjednici Kupa Alaniju su slomili u prvom poluvremenu. Prvi je gol u 27. minuti postigao Širokov iz jedanaesterca, Bistrov je u 34. podebljao prednost, a obrana Alanije nije izdržala ni četiri minute poslije (Lazović). Zenit je u nastavku popustio gas što je Ivanov iskoristio u 79. i postigao počasni gol.

Zenit se nakon nepotpunog 12. kola ispred najbližih pratitelja CSKA odvojio na sedam bodova, ali senzacija bi bila da Moskovljani ne pospreme tri boda na subotnjoj utakmici protiv Saturna, klub bivšeg igrača Varteksa Marka Topića tavori na dnu poretka.

Spartak Stipe Pletikose je zahvaljujući Kulčija u 7. minuti izgubio na gostovanju protiv Rostova još jednog bivšeg hajdukovca Dragana Blatnjaka i ni igrač više posljednjih 10-tak minuta nakon isključenja Gackana nije mu pomogao da izvuče bod. Pletikosa čeka potpis i odlazak na Otok, a ni BiH reprezentativac nije bio ni na klupi.

Krila Sovjetov bivšeg igrača Zagreba, Istre i Karlovca Goran Drmić su poražena na gostovanju protiv prvaka Rubina. Klub koji je dugo slovio za narednu destinaciju najboljeg igrača Hajduka Senijada Ibričića slavio je golovima Kasajeva u 34., Buharova u 79. i Rjazanceva iz jedanaesterca u 90. minuti.

Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović i Lokomotiv dočekuju Anži, a Tomsk je u Permu gost U-21 reprezentativca Josipa Kneževića,

Rusija, 12. kolo:
Alania - Zenit 1:3, Rostov - Spartak (M) 1:0, Rubin - Krila Sovjetov 3:0, Sibir - Dinamo (M) 2:2, Spartak (N) - Terek 2:1