Prijateljska utakmica, 14.07.2010, 20:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 15.000
Suci: Goran Gabrilo, P.Gabrilo, Ivanković (svi Split)

Bernard Jurišić • srijeda, 14.07.2010.

Hajduk i Hamburger SV odličnom su utakmicom zadovoljili apetite brojnih navijača na poljudskom stadionu. U utakmici neopterećenoj velikim obrambenim zadaćama i rezultatom, hrvatski i njemački prvoligaš postigli su 6 pogodaka, a mogli su još toliko...

Marijan Buljat
58'
7
Hrvoje Vejić
58'
14
Marin Tomasov
67'
21
Mario Brkljača
67'
9
Ahmad Sharbini
82'
30
Dinko Trebotić
82'
Tomas Rincon
26'
30
Collin Benjamin
46'
40
Heung-Min Son
69'
16
Marcus Berg
69'
28
Mickael Tavares
74'

Armin Veh

30 godina kasnije, Hajduk i Hamburger SV našli su se na istom mjestu. 30 godina nakon legendarne utakmice u četvrtfinalu Kupa prvaka, neki drugi klinci igrali su prijateljski susret i zadovoljili 15.000 nazočnih gledatelja. Nije to bila utakmica u kojoj se mislilo na obrane i rezultat, bila je to prava nogometna fešta koja je na kraju okrunjena sa šest pogodaka.

Hajduk je već nakon osam minuta vodio s 2:0. Najprije je Senijad Ibričić iskoristio jednu Čopovu ukradenu loptu, ušao u kazneni prostor i pogodio za 1:0 već u 3. minuti. Pet minuta kasnije munjevitu akciju po lijevom krilu okončao je Anas Sharbini oštrim ubačajem u peterac, kojeg David Rozehnal gura u vlastitu mrežu ispred Ibričića.

20 minuta Hajduk je goropadno napadao vrata HSV-a, a u 18. minuti Anas Sharbini pogađa gredu. Gosti se dižu u 26. minuti kada Ruud van Nistelrooy izbjegava zaleđe i puca, Subašić kratko odbija, a Jonathan Pitroipa sprema loptu u mrežu na drugoj vratnici za 2:1.

Sjajnu atmosferu na stadionu pojačava jedanaesterac kojeg je u 36. minuti zaradio Mirko Oremuš, nakon što je prošao Pitroipu, a ovaj ga srušio s leđa. Ibričić je u stilu Panenke i Abreua potkopao loptu s bijele točke za 3:1.

Uzvrat slijedi pet minuta kasnije kad Pitroipa nakon skrivljenog bilježi i zarađeni jedanaesterac. Srušio ga je Režić, a Mladen Petrić pogađa za 3:2 i zarađuje veliki pljesak domaćih tribina. Hrvatski reprezentativac na kraju susreta ispraćen je ovacijama, a veliki pljesak zaradio je i Ruud van Nistelrooy prigodom izlaska s terena u 69. minuti.

Drugo poluvrijeme nije bilo na razini prvog, tek je Robert Tesche u 74. minuti pokvario simboliku rezultata 3:2 kojim je završio onaj legendarni ogled prije 30 godina. Završilo je na kraju 3:3, s puno lijepih poteza i lijepog nogometa, makar će mnogi reći da će nakon utakmice i jedan i drugi trener biti nezadovoljni. No, publika je večeras uistinu mogla uživati.

Prijateljska utakmica

13.02.2011.
Hajduk0:2Slavia Prag
14.07.2010.
Hajduk3:3Hamburger SV

• Bogomdani15.07.2010. u 13:12
    Nisam gledao Dinamo protiv Kopra, ali ovakav Hajduk neće daleko. Kraj priprema, a igrači bez snage. Utakmica je bila kao da gledam "Derbi" - onu emisiju kad je Ćiro obučavao zvijezde/amatere da igraju protiv veterana. Ova utakmica je, kao i pretpretprošle godine protiv WBA, i pretprošle protiv... [više na forumu]
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik15.07.2010. u 07:44
    ..sreća da nisu dobili destekovani HSV..jer bi već bili prvaci..
  • Obrisan korisnik15.07.2010. u 07:43
    ETO
  • Obrisan korisnik15.07.2010. u 03:07
    Baš to,najbitnije da je publika mogla uživati.Jer,bolje kad publika uživa nego Mourinho :D .Svaka čast,pogotovo za prvo poluvrijeme,drugo ipak očekivan pad,najbitnije je sada uhvatiti formu za start prvenstva.
  • Obrisan korisnik15.07.2010. u 01:05
    Dinamo dobija 5 1, Hajduk igra 3 3, nadan se otvorenom derbiju sa vise baluna manje faula.