"Zagreb brži, konkretniji i raspoloženiji"

Mihaela Bradovski • subota, 24.07.2010.

Na konferenciji za novinare nakon premijernog susreta prvoligaškog natjecanja u sezoni 2010./2011. razloga za veselje imao je trener domaćih nogometaša, Ivo Šušak. Zajedno s kolegom na protivničkoj klupi Royem Ferenčinom složio se kako je pobjeda njegova sastava potpuno zaslužena, a obojica su ukratko dali opise utakmice iz svog kuta...

Strateg Lokosa nadao se kako će njegova momčad u prvom susretu nove sezone ponoviti uspjeh iz prošlogodišnjeg prvenstva kada su u Kranjčevićevoj upisali pobjedu, no vrlo blijedo prvo poluvrijeme nije im ostavilo mnogo prostora za popravak štete u nastavku. Na kraju susreta Ferenčini je ostalo da domaćinu čestita, ali i žal za lošim izdanjem iz prvih 45 minuta.

"Moram čestitati momčadi Zagreba na pobjedi. Imali su bolji pristup utakmici, više su željeli tu pobjedu. Prvo su poluvrijeme bili puno bolji od nas, igrali su kombinatorno, brzo, dok je moja momčad bila neprepoznatljiva. U drugome smo dijelu kroz neke promjene pokušali nešto napraviti, izgledali smo puno bolje, došli do 1:2, imali i priliku za izjednačenje. Na kraju sam odlučio Bagarića prebaciti naprijed i time smo ostali s tri igrača u obrani. Protivnici su to znali kazniti i na kraju su slavili s 3:1."

Roy Ferenčina, trener Lokomotive: Spremali smo se za dobru utakmicu, naš kvalitetan pristup, a na kraju sam ispao nezadovoljan. Zagreb je ipak odigrao bolju utakmicu, bili su brži na lopti, dok smo mi stajali daleko od igrača i time dali protivniku igrati. I zbog toga su oni bili bolji.

Gotovo jednako viđenje utakmice imao je i trener pobjedničkog sastava, Ivo Šušak. Na rotacije i zamjene u momčadi Lokomotive koje su urodile pogotkom, "šef" Zagrebove struke odgovorio je promjenama unutar svoje postave i tako na vrijeme zaustavio protivničke napore da stignu do još jednog pogotka. Početak je ovo za "bijele" upravo onakav kakvome su se nadali, no nakon isteka 90 minuta Šušak je priznao:

"Moram priznati da sam utakmicu dočekao sa strepnjom, da ne kažem strahom. Na sastanku sam mojom igračima rekao da bi bilo dobro da sav svoj rad od početka priprema kapitaliziraju jednom pobjedom, da se malo razvesele. Ušli smo dobro u utakmicu, stvorili smo nekoliko dobrih akcija. Čini mi se da smo imali jednu kraću rupu nakon prvog pogotka. Moje je igrače još uvijek malo strah loših rezultata. Drugo poluvrijeme nismo imali potrebu juriti, no Lokomotiva nas je iznenadila i lomio se rezultat opasno. Pojačao sam tada sredinu i kada se Lokomotiva otvorila moji su igrači jednom brzom, lakom akcijom postavili konačan rezultat. Čestitam im, ova je pobjeda podstrek za dalje. Iznimno sam zadovoljan s njihovim pristupom, lijepa im je ovo nagrada."

Okupljene je predstavnike medija zanimalo njegovo izlaganje u svlačionici. Je li na odmoru, svjestan kako su njegovi igrači stigli do solidnog vodstva, pozvao na povlačenje ili se odlučio za neku drugu taktičku varijantu.

Ivo Šušak, trener Zagreba: Abdurahimi i Šovšić su naši dragulji, no teško je očekivati da tako mladi igrači budu konstanta. Ali im današnja igra svakako mora biti putokaz.

"Kod mojih se igrača još osjećaju šokovi od lani. Rekao sam im na odmoru da se moramo ponašati kao da je rezultat 0:0, nikako se ne povući, ali i da ne smijemo primiti pogodak te da još jedan moramo zabiti. Kada smo primili pogodak četiri su igrača bila u sredini, a nitko nije zatvorio ulaz s desne strane. Bilo je to za njih šokantno i deset minuta im je trebalo da se priberu. U svakom slučaju ova momčad još uvijek nije spremna da se brani i bilo bi suludo da sam od njih to tražio. Ono što jesam je da budu oprezniji. Od početka je to izgledalo vrlo dobro, bolje smo se snašli, imali jednu pas igru, odigravanja iz prve i mislio sam da ćemo posjedom lopte otupiti Lokomotivu. Nažalost, primili smo pogodak i nije bilo lako izaći iz te situacije, ali kada su to već uspjeli treba ih pohvaliti."

Osim igrom dvostrukog strijelca Krstanovića Ivo Šušak, ali i svi navijači Zagreba, mogu biti zadovoljni ofenzivnim učinkom Josipa Jurendića koji se u prvenstvenu listu strijelaca nije upisao sve od posljednjeg kola sezone 07./08. Pogotku koji je riješio pitanje pobjednika pridodao je asistenciju za 2:0. Krstanović je pak odmah na startu novog prvenstva stigao do polovice svojih pogodaka iz prošle sezone. Lijep početak za spomenuti dvojac, ali i ostatak bijelog sastava.

Lokomotivi ostaje da do idućeg kola, i gostovanja kod novo-starog prvoligaša Hrvatskog dragovoljca, prije svega popravi igru u središnjici. U današnjem dvoboju malo je tko mogao primijetiti i duo Bule - Sopić koji čini okosnicu momčadi, a neuvjerljiv je na vratima bio i Kelava.