1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 23.07.2010, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1500
Suci: Marijo Strahonja, Ivica Modrić, Tvrtko Jureša (svi Zagreb)

Mihaela Bradovski • petak, 23.07.2010.

Gradskim rivalima Zagrebu i Lokomotivi pripala je čast otvaranja nove sezone, a na stadionu u Kranjčevićevoj uspješniji je bio domaćin i pobijedio s 3:1 uz dva pogotka Ivana Krstanovića.

Ivan Parlov
67'
13
Marin Oršulić
86'
23
Josip Mikulić
90'
Ivo Šušak
5
(do 46')
16
(do 69')
Roy Ferenčina

Najavu dobre Zagrebove, ali i svoje igre u šestoj minuti susreta najavio je Josip Jurendić udarcem s desna koji je Kelava morao izbaciti u korner. Isti je igrač tri minute kasnije pokušao s lijeve strane, no lopta je otišla izvan okvira vrata. Lokomotivin prvi napad završio je sudarom gostujućeg napadača i domaćeg vratara.

Prvi pogodak na susretu, odnosno prvo slavlje na tribinama stiglo je u 20. minuti. Zagrebov najiskusniji napadač Ivan Krstanović glavom je lijepo završio akciju svoje momčadi. I iduća prilika pripala je "bijelima", u prodor je krenuo Damir Šovšić, pravovremeno dodao na lijevu stranu za Abdurahimija koji oštrim udarcem pogađa okvir gola.

Lokomotiva je u prvome dijelu teško dolazila do izražaja, njeni su igrači pokušavali visokim loptama u kazneni prostor, no svaku je priliku Zagrebova obrana mirno čistila. U 32. minuti blok "bijelih" zaustavio je najbolju priliku gostiju, pokušao je Havojić. Ono što nije pošlo za nogom napadaču Lokosa pošlo je Krstanoviću, po drugi put. Igrala se 34. minuta, a u asistente se upisao Jurendić. Tim je pogotkom Krstanović dostigao polovicu čitavog prošlosezonskog učinka.

U drugome dijelu Pjesnici su ubacili u brzinu niže, ne želeći riskirati vodstvo, što je poguralo Lokomotivu prema pogotku i mogućnosti novih napetosti. Deset minuta nakon izlaska s odmora vratar "bijelih" morao je po loptu u svoju mrežu. Strijelac za goste posao je Ivan Peko kojem je trener priliku dao s početkom dugog dijela.

Izglednu su priliku za izjednačenje nogometaši Roya Ferenčine propustili samo četiri minute kasnije, Konopek puca s dobre pozicije, no loše zahvaća loptu. Zagrebaši su gostujuću ofenzivu kaznili u 85. minuti. Brzu akciju Krstanovića i Parlova u mrežu je sproveo Jurendić. Pjesnici su osim trećeg pogotka imali još nekoliko poluprilika, dok je najbolju Lokomotivinu propustio realizirati Peko.

Zagreb je ovom pobjedom na najbolji mogući način otvorio novo prvenstvo, tri su boda na kontu, a malo tko će se, osim njih samih u daljnjim analizama sjećati lošijeg perioda u nastavku. S druge strane, Lokosima ostaje da do prvih bodova pokušaju doći na idućem gostovanju, onom protiv Hrvatskog dragovoljca.

• free2le24.07.2010. u 13:09
    Neće ih gledat 10000 ljudi ali u njoj neće ni sudjelovati većina klubova koja nemože skupit 2000 gledatelja na utakmici (Interi, lokomotive, sesvete, međimurja,dragovoljci...) koji btw nemaju ni riješenu infrastrukturu. KOncetracije (ne)kvalitete će Šibeniku, Zadru, Varteksu, Osijeku, dovest po dva... [više na forumu]
    free2le
  • Obrisan korisnik24.07.2010. u 12:39
    I šta kada bude liga 10 će Zagreb gledati 10000 ljudi?? Ma ne budi smješan. Zagreb je totalno sheban grad i sramota šta se ne može okupiti veći broj ljudi na utakmicama... Svugdje je bolja gledanost...
  • free2le24.07.2010. u 10:19
    Sudar dva kluba iz milijunskog grada koji gleda samo 400 gledatelja su najbolji argument za ligu 10 :)