1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 25.07.2010, 20:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2.000
Suci: Domagoj Vučkov, Damir Volf, Robi Kezele (Rijeka), Frković (Gospić)
Slaven Belupo
Elvis Kokalović 44'
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik

Rapsodija začinjena tek jednim pogotkom

Antonija Pavlić • nedjelja, 25.07.2010.

Slaven Belupo koprivničkoj se publici u novoj sezoni predstavio na najbolji mogući način. Kombinatornom, lepršavom igrom i pobjedom koja je mogla biti i mnogo, mnogo uvjerljivija. Novi-stari trener Mile Petković u svlačionicu je farmaceuta definitivno donio odličnu atmosferu i sjajna pojačanja, od kojih se najviše istaknuo Stjepan Poljak. Šibenčani su u Podravinu stigli izmoreni nakon europskog ogleda s Anorthosisom, ali i bez petorice prvotimaca, premda je pitanje bi li i u punom sastavu protiv ovakvog Slavena mogli učiniti nešto više.

Ante Vrcić
61'
25
Marko Jordan
86'

Anđelko Godinić

Tek što je lopta krenula s centra, Goran Mujanović stvorio je prve probleme svome imenjaku na šibenskom golu. Luka Gusić nije uspio na vrijeme raščistiti jedan duboki ubačaj vezne linije farmaceuta, a Slavenov ga je napadač s lakoćom prestigao, no i - pucao pokraj vrata.

Odmah u sljedećoj akciji, sam je pred Gorana Blaževića izišao Tomislav Bušić, ali u prvoj se stopostotnoj šansi ipak bolje snašao gostujući čuvar mreže. U 6. je minuti iz daljine zaprijetio još jedan novak u koprivničkoj svlačionici Josip Milardović, međutim ostao je samo na pokušaju.

Izuzetno raspoložen Slavenov vezni red još je jednu "čistu" situaciju kreirao u 10. minuti. Stjepan Poljak ukrao je jednu loptu pomalo uspavanoj šibenskoj obrani i fantastično ju podvalio za Alena Marasa, no njegov prizemni udarac odlazi malo pokraj druge vratnice.

Uslijedilo je desetak minuta perioda laganog smirenja tenzija, u kojem su Šibenčani uspjeli uspostaviti kakvu-takvu ravnotežu i malo odmoriti zaposlenu zadnju liniju. Ponovno je pred šesnaestercem "narančastih" zato zaiskrilo u 24. minuti; Maras je poluvisoko nabacio s desne strane, ali za centimetar je prekratak na drugoj vratnici ostao Mujanović.

Minutu su kasnije u prvu prigodu stigli i gosti. Brzonogi Antonio Jakoliš nakratko je pobjegao Slavenovu kapetanu Elvisu Kokaloviću, ali siguran je na vratima u prvoj intervenciji bio povratnik u najbolju momčad farmaceuta Silvio Rodić.

No, bio je to tek kratkotrajni bljesak; nekoliko minuta kasnije Stjepan Poljak zatresao je spojnicu stative i grede, a poslije odličnog udarca iz daljine Sandra Bloudeka još su jednom stative pogodili Bušić i Poljak, dok je iz trećeg pokušaja preko gola gađao Mujanović.

Svi dobri promašaji konačno su, ipak, ispucani u 44. minuti. Aljoša Vojnović izveo je korner s desne strane, a u kaznenom se prostoru najbolje snašao Elvis Kokalović i svoj kapetanski debi u novoj sezoni okrunio pogotkom.

Kako su završili prvo, Slavenovi su nogometaši započeli drugo poluvrijeme. U 47. je minuti Vojnović odlično proigrao Marasa na lijevoj strani, on je pak u trepavicu pogodio usamljenog Bušića, ali sjajnom je parabolom svoja vrata spasio Blažević. Netom kasnije iz kornera je iznenađujuće dobro vrata gađao Poljak, no šibenski je čuvar mreže loptu ispod grede izbacio tek u novi ubačaj iz kuta.

U 54. minuti Šibenčani su izigrani već na protivničkoj polovici, u prigodi se iznebuha našao Vedran Purić, ali bio je za malo neprecizan. Tri minute kasnije, Tomislav Bušić prometnuo se u pravog tragičara utakmice. Ostao je potpuno usamljen na pet metara ispred Blaževića, ali nekako je i to - uspio promašiti.

Desetak minuta nakon toga, ali i Bušićeva izlaska iz igre, Poljak je loptom s očima na drugoj strani pronašao Franju Tepurića, ali mladome je napadaču ona ipak pobjegla do Blaževićeva naručja. Šibenčani su se malo probudili u nastavku, ali sve su to bili jalovi pokušaji, uglavnom iz daljine. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, Slavenu je potpuno zasluženo na premijeri sezoni pripao maksimalan broj bodova, dok Šibenik nema za čime žaliti budući da je prikazao veliko - ništa.

• Zoky-kc25.07.2010. u 22:50
    Slaven je igrao stvarno dobro ali me malo brine neefikasnost. Kako Bušić igra do Božića neće dati gol.