Vodeni sportovi

Šitić 11. u Europi na 10 km

Maja Giljanović • četvrtak, 05.08.2010.

Najboljoj hrvatskoj plivačkoj maratonki Karli Šitić na Europskom je prvenstvu koje se od 4. do 15. kolovoza održava u Budimpešti i na Balatonu za plasman u Top 10 u utrci na 10 km nedostajala jedna stotinka sekunde.

Europska prvakinja s Balatona 2006. Angela Maurer nije reprizirala slavlje i četiri godine poslije, Njemica se na 30. Europskom prvenstvu koje se od 4. do 15. kolovoza ponovno održava na Balatonu i u Budimpešti osvojila je brončanu medalju iza srebrne svjetske prvakinje na 10 km iz Kanade prije dva tjedna Giorgije Consiglio i nove prvakinje Europe Linsy Heister.

Nizozemka je zadanu stazu isplivala za 2h01:06,7 devet stotinki sekunde ispred Talijanke i sekundu i pol ispred Maurer. Najbolja hrvatska plivačka maratonka Karla Šitić osvojila je 11. mjesto s 2h01:32,5, 18-godišnjakinji je plasman u Top 10 izmakao za jednu stotinku sekunde, 10. u Europi na koncu je Njemica Nadine Reichert.

Naslov europskog prvaka na 5 km osvojio je Luca Ferretti, Talijan je rutu isplivao za 58:43,4 ispred još jednog Azzurra Simonea Ercolija na drugom i Grka Spyridona Gianniotisa i trećeg Talijana Simonea Ruffinija na diobi trećeg mjesta, Ercoli je za Ferrettijem zakasnio 17,1 sekundu, a Gianniotis i Ruffini 32,5 sekundi.

U petak na rasporedu timski utrka na 5 km, a za vikend su preostale najteže utrke na 25 kilometara, braća Josip i Tomislav Soldo plivaju u subotu, a sestre Karla i Ivana Šitić u nedjelju.