Ajaxu i AZ-u samo po bod

Vedran Babić • nedjelja, 08.08.2010.

Odigrane su i posljednje četiri utakmice prvog kola Eredivisie, a najveće iznenađenje je tek jedan osvojeni bod Ajaxa na gostovanju u Groningenu nakon prokockanog vodstva od 2:0. Ništa bolje nije prošao ni AZ koji je remizirao u Bredi.

Najveće pojačanje Ajaxa u novoj sezoni i vjerojatno glavna zvijezda prijelaznog roka, Mounir El Hamdaoui, u svom ligaškom debiju za klub iz Amsterdama odmah je postigao dva gola, ali pokazalo se kasnije, ipak nedovoljna za prva tri boda.

Marokanski napadač je pogodio u 50. i 61. minuti za 2:0 Kopljanika, no Matavž u 72. i Pedersen u 87. poništili su vodstvo gostiju i donijeli bod Groningenu.

Vezane vijesti

El Hamdaouijev bivši klub, AZ, također se morao zadovoljiti samo bodom na gostovanju kod NAC-a. Iako je poveo početkom nastavka preko Falkenburga, 11 minuta prije kraja Amoah je zabio za konačnih 1:1.

I u Rotterdamu i u Arnhemu gosti su zabili prvi pogodak, ali se na kraju nije radovali.

Utrecht je protiv Feyenoorda poveo u 12. minuti pogotkom Rickyja van Wolfswinkela, no stvari su se počele okretati na stranu domaćina u 52. minuti kada je Schut nesretnim autogolom vratio domaćina u život. Bruins je u 64. zabio za 2:1, a 11 minuta potom Fer je potvrdio prvu pobjedu Feyenoorda.

U Arnhemu je, pak, Den Haag poveo poslije 15 minuta igre (Immers). Pluim je u 45. izjednačio, da bi s dva precizna jedanaesterca u nastavku igre Vitesseu tri boda donio Nilsson.