1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 14.08.2010, 20:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 3000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Jerko Crncic (Vrbovec)

Ivana Strahija • subota, 14.08.2010.

Nakon što su u prošlom kolu, na opće iznenađenje, Varaždinci remizirali s Dinamom, mnogi nisu vjerovali da mogu isto ponoviti i u Rijeci. No, odličnom obranom uspjeli su gosti od renomiranih domaćina uzeti bod.

Na Kantridi su se večeras susrela dva vrlo raspoložena tima. Domaći su se nadali četvrtoj pobjedi u nizu, a gosti potvrdi vrijednosti nakon boda protiv Dinama. Nakon 90 minuta u svom su naumu bili uspješniji Varaždinci.

suđenje

Puno su se puta tijekom 90 minuta domaći navijači ljutili na suca Mlakara. Iako nije pomagao gostima, Mlakar je odmagao domaćima, bilo je ujedinjeno mišljenje o njegovoj predstavi od strane domaćih.

U početnom dijelu susreta Riječani imaju inicijativu i loptu više u nogama te na sve načine pokušavaju doći do pogotka, ali im se u tome ispriječila odlično posložena i disciplinirana obrana gostiju iz Varaždina.

Gredu je ipak uspio pogoditi Đalović, no ni Varaždinci nisu bez šansi, a Vugrinec je u 30. minuti uspio proći po desnoj strani i na znojenje natjerati vratara Lisjaka.

U vodstvo prvi dolaze gosti, i to nakon što je opet odlični Vugrinec po lijevoj strani prošao riječku obranu, ubacio loptu u šesnaesterac domaćih i tamo pronašao Glavicu, kojem ostaje pogoditi na pravo mjesto za 0:1.

No, prije odlaska na odmor Riječani su uspjeli vratiti milo za drago svojim gostima. Iskusni Štrok provozio je slalom kroz četiri varaždinska igrača i loptu namjestio za Rodića, koji ju je poslao u suprotni kut vratara Krkleca za izjednačenje na 1:1.

U drugom poluvremenu nastavlja se atraktivna igra, domaći i dalje imaju loptu više u nogama, a gosti prijete iz kontranapada. No, gledatelji na žalost nisu vidjeli više ni jedan gol, iako bi tri boda zasluženo odnijela i jedna i druga momčad.

Po isteku 90 minuta Varaždinci tako nose veliki bod kući u barokni grad, dokazavši da i trener Samir Toplak i njegovi izuzetno mladi igrači rade, s obzirom na neimaštinu, odlični posao. Riječanima ostaje žal za prestankom uvodnog niza od tri pobjede.

• Obrisan korisnik15.08.2010. u 14:08
    priznam bila je1 ili 2 sudačkih pogrešaka   2nepostojeća zaleđa ali na boku is kojeg bi se teško dogodila prilika za pogodak,i nemojte se sad zvlačiti na to da je sudac navijal za varždince jer je normalno da jedanput pogriješi
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 12:34
    cini se delioncourt da je tako a nasa je nesreca sto od dinama naslijedjujemo protivnike pa eto valjda je to zato tako,dvadeset zaledja je svirano pa ti vidi sta je to.dobra obrana varteksa u kojoj je sudac mlakar igrao zadnjeg
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 11:44
    1) Đalović je pogodio stativu, a ne gredu. 2) Vugrinec nije ubacio loptu Glavici već Šimeku koji puca, a odbijanac posprema Glavica. 3) Nisam siguran je li Štrok asistirao ili je jednostavno gurnuo loptu sebi u for prije nego je srušen, a Rodić je preuzeo loptu i pucao. Možda je netko bolje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 09:38