Premiership, 2. kolo, 22.08.2010, 17:00 h
Fulham 2:2 Manchester United
Manchester United

Fulham oteo bod Manchester Unitedu

Marin Vuković • nedjelja, 22.08.2010.

Manchester United je na gostovanju u Londonu ispustio prve ovosezonske bodove, nakon dramatične i iznimno uzbudljive utakmice Fulham je u dramatičnoj završnici uspio pogoditi za 2:2 i izboriti zasluženi bod.

Otvorenu, pravu premierligašku utakmicu odigrali su Fulham i Manchester United na za Crvene vragove uvijek neugodnom Craven Cottageu. Susret je završen rezultatom 2:2, vjerojatno i najpoštenijim ishodom nakon odlične predstave obiju momčadi.

United je bolje otvorio utakmicu, držao loptu u svojim nogama i opasno prijetio te već u 11. minuti došao do vodstva. Dimitar Berbatov je vratio loptu za Paula Scholesa, a Unitedov veteran s preko 20 metara zakucao loptu u donji lijevi kut.

Fulham se postepeno otvarao i preuzimao kontrolu nad igrom, pa je do poluvremena mogao izjednačiti, no gosti su sačuvali prednost i na odmor otišli minimalnim vodstvom.

Ono što im nije uspjelo u prvom dijelu, igrači Fulhama proveli su u djelo u 57. minuti. Lijepo je desnom stranom prošao Damien Duff, uposlio Bobbyja Zamoru, a ovaj povratnom loptom našao Simona Daviesa koji pogađa za 1:1.

Neodlučenim rezultatom ušlo se u posljednjih desetak minuta, a tada je uslijedila drama. Šest minuta prije kraja poznati pritisak Uniteda urodio je plodom, nakon kornera loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Brede Hangeland.

Činilo se da Crveni vragovi imaju utakmicu u svojim rukama, posebno kada je samo nekoliko minuta kasnije zbog igranja rukom Damiena Duffa dosuđen i jedanaesterac. Loptu je uzeo Nani, no njegov slab udarac brani vratar Stockdale.

Nanijevu ležernost Fulham je znao kazniti i minutu prije isteka regularnog vremena doći do izjednačenja. Nakon kornera u šesnaestercu gostiju najviši je bio Hangeland i pogotkom za 2:2 ispravio svoju pogrešku iz suprotnog šesnaesterca.

Nakon tri dramatična poraza u ogledima s Unitedom dok je sjedio na klupi Manchester Cityja, Mark Hughes napokon je dobio kakvu-takvu zadovoljštinu. S druge strane, Alex Ferguson će biti iznimno razočaran prosipanjem bodova koje je njegova momčad već držala u ruci.

• Obrisan korisnik23.08.2010. u 01:47
    bravo fulham,manu dobio što je zaslužio.zašto nije netko iskusniji pucao penal?? i sad se fergie čudi
  • Obrisan korisnik23.08.2010. u 01:38
    Moraju biti dobri kad im igraju Duff i Zamora.Duff je meni bio strašan dok je još igrao u Chelseau.
  • Obrisan korisnik23.08.2010. u 01:24
    fulham je ekipa koja je prosle dvije godine tukla manchester dva puta i to 2-0.3-0 stoga je ovo dobar rezultat za manchester ,ali i treba reci da sudac nije dosudio cisti penal koji je napravio vidic kod rezultata 1--1
  • Mihalj22.08.2010. u 23:55
    chelsea da je jači od prošle godine? a ošli ballack, deco, carvalho, belletti, joe cole..
    Mihalj
  • matbaric22.08.2010. u 22:25
    Moramo mijenjati ovog "smijeha" Berbatova, osim pokusaja skarica cijelu utakmicu sve ostalo je bilo za zaborav ko i zadnjih 10 utakmica. Hernandez se dva puta popiknuo na loptu kad je krenuo prema golu. Naniev penal je bio cisto pederski odglumljen, bravo za golmana. Nadam se da cemo se... [više na forumu]